Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • winbox

    senior tag

    válasz Blamazs #550 üzenetére

    Tehát először is leírom hogyan kellene mennie, aztán pedig, hogy nekem hogyan ment, mert bootloop lett először nekem, valszeg a ki nem kapcsolt modulok miatt. De bootlopnál sem kell megijedni, megmarad minden adatunk, csak más az eljárás, ez a leírásban ott is lesz. Esetleges téglásításért, adatvesztésért felelősséget nem vállalok :D

    Előkészületek:
    Telefon fejlesztői menüben usb hibakeresés engedélyezve legyen
    Download SDK Platform-Tools for Windows
    [link]

    Decemberi factory image
    13.0.0 (TQ1A.221205.011, Dec 2022)
    [link]

    Factory image kibontása
    Platform tools zip tartalmának (adb,fastboot stb.) kibontása a factory image kibontott mappájába (flash-all.bat mellé)
    Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből kimásolod a boot.img-t, felmásolod telefonra
    Magisk elindít telón, Modulokat ki kell kapcsolni, teló újraindít.
    Magisk elindít telón, Install menü, Select and Patch a File. Betallózod a felmásolt boot.img-t, ha végzett elmented jobb felül, majd a gépre másolod a patchelt imaget-t.
    A gépre másolt patchelt img átnevezése boot.img-re.
    Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből ki kell törölni a boot.img-t, a zipbe bele kell másolni a patchelt boot.img-t
    Factory image kibontott mappájába flash-all.bat-ra jobb klikk, szerkesztés, majd pedig NAGYON FONTOS, HOGY a fastboot -w update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip sorból kitöröljük a "-w" kapcsolót, tehát így nézzen ki: fastboot update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip
    Ha bent marad, akkor törli a tárhelyet flasheléskor.
    Ha kész rámentünk a fájlra.
    Telefont kikapcsoljuk, power gomb+hangerő le gombbal fastboot módban indítjuk.
    Telefont a géppel összedugjuk, majd futtatjuk a flash-all.bat-ot
    Ha sikeresen elindult telefon akkor magiskba belépünk, engedélyezzük a modulokat és használjuk tovább a telefont a decemberi update-el.

    Én mindent így csináltam, kivéve a modulok kikapcsolását, nem tudom, hogy emiatt lett-e nekem bootloop. Ha az lesz, akkor innentől így tovább:

    Ha tehát a frissítés során a magisk által patchelt boot.img megakadna és emiatt bootloop lenne, tehát telefon folyamatosan újraindul, mint nekem, akkor nincs semmi pánik, telefont fastboot módba tesszük (power gomb+hangerő le gomb), a korábban letöltött factory image-t újra kicsomagoljuk.
    Platform tools zip tartalmának (adb,fastboot stb.) kibontása a factory image kibontott mappájába (flash-all.bat mellé)
    Factory image kibontott mappájába flash-all.bat-ra jobb klikk, szerkesztés, majd pedig NAGYON FONTOS, HOGY a fastboot -w update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip sorból kitöröljük a "-w" kapcsolót, tehát így nézzen ki: fastboot update image-bluejay-tq1a.221205.011.zip majd elmentjük a fájlt.
    futtatjuk a flash-all.bat-ot
    Így már indulni fog a telefon, rejtett magisk indít, kéri, hogy telepítsük fel, megtesszük.
    Factory image kibontott mappájában a image-bluejay-tq1a.221205.011.zip-ből kimásolod a boot.img-t, felmásolod telefonra
    Magisk elindít telón, Install menü, Select and Patch a File. Betallózod a felmásolt boot.img-t, ha végzett elmented jobb felül, majd a gépre másolod a patchelt imaget, méghozzá a kibontott platform-tools mappájába, a fastboot.exe mellé. Átnevezzük a patchelt imaget boot.img-re.
    Telefon kikapcsolás, fastboot módba tesszük (power gomb+hangerő le gomb), gépre rádugjuk, indítunk egy parancssort a gépen:
    cd C:\platform-tools_r33.0.3-windows\platform-tools (mindenkinek saját a platform tools mappa elérési helyét kell megadni (ahol a fastboot.exe van))
    fastboot flash boot boot.img
    fastboot reboot
    Magisk elindít, root, modulok ellenőrzése. Nekem maradt minden, root, volte, wallet app is megy, tehát a pixel 5 fingerprint is ok, hide-olások is mennek. otp app, simple app stb.

    Valószínűleg elég lett volna a bootloop-os leírást megcsinálnom először, hogy menjen minden és ne legyen root. De mivel én így csináltam, beleírtam. Majd januárban ;]

    hammerhead - angler - flame - sunfish - bluejay - panther - husky*

Új hozzászólás Aktív témák