Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz BalaNce87 #162 üzenetére

    Én azt tapasztalom a konzolosoknál, hogy sokkal inkább racionálisak, ésszerűek. Én régóta most vettem először új játékot, mass effect2-őt, itthon magyar boltban, szerintem elég új játék és mégis 9 ezer forint volt.

    De ha várok 2-3 hónapot akkor lehet már csak 7 ezer lenne. Használtan meg 5. Ez így működik, most én rááldoztam erre a játékra és ezt még 2-3 ember kezében meg fog fordulni, mivel újonnan vettem itt a legnagyobb a bukta továbbadásban, konkrétan 2-3 ezret fogok bukni. Nekem ennyit megér egy új cím. Konzolon elég sok már a játék, mert jó pár éve a piacon van mindkét nagygép. Minden árkategóriában vannak jó játékok, tudunk válogatni és ha valami drága akkor kivárni. Addig helyettesítjük mással, pl én too humant toltam végig a mass effect2 megjelenése és vétele között, egy ezresembe került. De assassin2-t is szeretném majd egyszer megvenni, mivel van most más az már csak 5-6 ezresembe fog fájni.

    A gyakorlat szöges ellentéte annak amit sok pc-s lát, az hogy a gyakorlatról nincs tudomásotok az egy dolog, de ezt már annyiszor leírtuk hogyan működik...és akik beléptek konzolozni kellemesen csalódtak.

    A pc-n én úgy látom trendi hogy mindig a legújabb cím meglegyen, sőt akár a megjelenés előtt is, mert úgy még jobb. Aztán ha 5 cím jön ki ami nagyon jó akkor lehet egy sem kerül végigjátszásra, a lényeg hogy megvolt mindegyik azonnal és ez konzolon 60-70 ezer lett volna. Ez egyszerűen eszetlen badarság, mégis ez az ökörlogika megy és ment. Pedig ha a pc-sek is átvennék ezeket a szokásokat, ott az alacsonyabb játék árak miatt jogosan mondhatnák, hogy ők úgy játszanak a játékokkal hogy a plusz pénzből mindig szinten tartják a gépet míg a miénk egyszer csak elavult 5-7 év után és lehet venni az újat. Ez tök igaz lenne, csak nem épült ki az a fajta felhasználói játékpiac a pc-nél mint a konzoloknál. Így jön ki az hogy kényelemben első a konzol, nem kell semmit csinálni vele, oprendszert venni/telepíteni rá, az ára annyi megjelenésekor mint egy akkori modernebb de nem csúcs pc, életkora minimum 6 év lesz, így lassan elavul de addig anyagilag nem jobban megterhelő, aki belép a játékcserékbe annak még olcsóbb is, mivel pc-n nincs ilyen piac, vagy csak minimális. Addig nem is érdekel mennyibe kerül egy konzol játék ameddig ez igaz, mert addig ez éri meg jobban nekem is és sokan másoknak is. Egyre többeknek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák