Új hozzászólás Aktív témák

  • MASSlag

    tag

    Engem leginkább az zavar, hogy egyértelműen a klasszikus asztal felszámolása, metróvá alakítása felé tendál az egész. Ami önmagában nem lenne gond, hiszen a startképernyő nagyon jól rendszerezett, és interaktív (habár, 3rd party csempék nélkül csupán mutatós). Egy r=1 user egész jól elhasználja a pár megnyitott microsoftos szoftverével, de mi van az olyanokkal akiknek több mint 10 ablak van megnyitva (abból max 2-3 metrós)? Oda is ugyan ezt az operációs rendszert adják el.
    Esetemben: 2 fájlkezelő, Solidworks vagy ProE, Blender vagy Maya, Indesign, 2-3 PDF (szabványok, projektleírások), e-mail kliens, szövegszerkesztő, webböngésző, zenelejátszó. Vannak szoftverfejlesztő, hangmérnök, grafikus, makroelemző ismerőseim, ők sem állnak meg 7-8 ablak alatt, de talán még egy könyvelő sem. Céges környezetben nem ritka ez.
    Ha véletlenül átléptem a metrós felületre (vagy valamit agresszívan oda nyitott meg), kínkeserves visszanavigálni arra az ablakra, ami a desktop felület dzsungelében van valahol (több monitor esetén még rosszabb pl. sarokba húzás).
    Már a win7 tálca is kaotikussá tud válni, (az OSX egy fokkal jobb, a legideálisabbak a több asztalos Linux rendszerek). Metro felületen ~7 ablak fölött már nem lehet rendesen megkülönböztetni a megnyitott alkalmazásokat az oldalsávon. Mi lesz ha megszűnik a klasszikus desktop?
    Egy egyszerű irodai alkalamzott még 5-6 évig használhat win7-et, de a teljesítményigényes munkakörökben min 3 évente gépet cserélnek. Ahogy lejár a 7-es támogatása rá lesznek kényszerítve a váltásra, mert az új gépeken már 8-as lesz.
    Erre lesznek rákényszerítve az előbb felsorolt emberek?
    A vállalati környezetet le****ja az MS? :(((
    Rossz érzés ez, mert én is függök tőlük. Nem tudok teljesen másra váltani, mert pl. Solidworks nincs Linuxra vagy OSX-re.

    A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka

Új hozzászólás Aktív témák