Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    válasz nuke7 #128 üzenetére

    mondd annak a több ezer embernek, akik milliókat buktak, hogy nem nyúlták le...

    Esetleg próbáld meg értelmezni a felosztó-kirovó nyugdíjrendszer fogalmát, nézz utána, hogy miből fizették az aktuális nyugdíjakat 2010 előtt, és legközelebb nem fogsz írni ilyesmit.

    Ha nem 3000 milliárdot loptak, csak ~600-at akkor sokkal jobb?

    Én ilyet nem mondtam, csak éppen a tényszerűséget kértem számon. Ha megrójuk a kormánypárti sajtót (jogosan) a ferdítésekért, akkor legyünk már tényszerűek - ellenkező esetben a kettős mérce esete forog fenn.

    Akkor Gyúúúrcsány miatt van az egész?! :N

    Ilyet sem mondtam, de sajnos ez is tipikus "vitakultúra". Van élet a feketén és a fehéren túl is.

    meg akkor ők nyilván, amiért azok is loptak, nekünk többet kell, értem én ;) )

    Ilyet sem állítottam.

    Azt kellene elfogadni, hogy a magánnyugdíjpénztári rendszer - az ország gazdasági állapotát figyelembe véve - fenntarthatatlan volt. Tök jó lett volna 25-30 év múlva, addig viszont éves szinten 350-400 milliárd forint kiesést okozott (volna) a költségvetésben, amit valakinek meg kellett volna fizetni (azaz vagy csökkenteni kellett volna a kiadási oldalt (oktatás, egészségügy...), vagy annyival több adót/járulékot kellett volna beszedni).
    Jó lenne, ha a sarkos megállapítások mögött legalább minimális gazdasági ismeretek is lennének... :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák