Keresés

Aktív témák

  • Pala

    veterán

    válasz shopland #4 üzenetére

    10 év múlva a gépek lazán verni fogják az embert sakkban!

  • andorpapa

    őstag

    válasz shopland #4 üzenetére

    Kedves shopland! Először is szeretnélek üdvözölni a PH! új fórumozói között, igazán kellemes érzés az, amikor az én ''elírásaim'' ösztönöznek valakit a regisztrációra, ilyenkor mindig úgy gondolom, hogy megérte.

    Na szóval:

    - Valóban 27 éves, ezt bizony helytelenül írtam, hiba javítva.

    - Valóban nem ez a szigorú értelemben vett második Ember vs gép összecsapás, mert például Kasparov is játszott a Deep Blue-n kívül a Deep Juniorral is, de minek minek minden ilyen apróságra kitérni? Akkor két oldalas lenne a hír! Abban szerintem megegyezhetünk, hogy ez a második igazán jelentős, nagy médiatámogatást kapott parti.

    - Kramnik vagy Kramnyik? Szerintem abban az esetben helyes a Kramnik (vagyis angol változat) használata, ha a többi nevet is ilyen formában írom, márpedig Kasparov sem Kaszparov néven található a szövegben. Ez kb. olyan, mint a ''hardver vs hardware'' vita, csak annál kicsit pitiánerebb.

    - Sebesség. Nos, a hivatalos honlapon, a Deep Fritz rövid bemutatójánál a következő szöveg található: ''Speed: 6 million moves / second''. Az természetes, hogy a valóságban nem érte el, elvégre gondolom ez elméleti maximumot jelöl. Viszont ez nagyjából olyan, mint mikor a ventilátorra nem azt mondjuk, hogy 4000 rpm, hanem azt, hogy 3972 rpm, mert nálunk annyit mutat a Motherboard Monitor.

    - Valóban nem sakkszámítógép, ebben igazad van, ezt is csupán az egyszerűség kedvéért alkalmaztam.

    - Párosmérkőzés. No lám, ezt is megtudtam, tudod szeretek sakkozni, de csak alap szinten, szóval nem ismerem az ilyen kifejezéseket, így köszönöm a bővebb felvilágosítást, megint okosabb lettem pár dologgal.

    Nagyjából ennyi, nem kötekedni akartam, csak megvédeni magam, bár nem biztos, hogy igazam van. Mindegy, további kellemes fórumozást!

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Aktív témák