Keresés

Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz andorpapa #6 üzenetére

    Elírtad:))
    Nem a Deep Blue tud 6M/sec lépést...
    :t

    while (!sleep) sheep++;

  • shopland

    csendes tag

    válasz andorpapa #6 üzenetére

    Kedves andorpapa!

    Néhány megjegyzés a válaszaiddal kapcsolatban.

    ''... minek minden ilyen apróságra kitérni? Akkor két oldalas lenne a hír.'' - A terjedelem valóban nagy kötöttség, más kérdés, hogy a rövidség indokolja-e a pontatlanságot. Egyébként a ''második igazán jelentős, nagy médiatámogatást kapott parti'' szerintem frappáns és pontos is.

    -Sebesség. Ha a hivatalos honlapon ez áll, bocsánat. Kb. 20 cikket olvastam a témával kapcsolatban, de ez a szám nem fordult elő.

    -Kramnik-Kramnyik. Tollforgató (billentyűzetkoptató) emberként bizonyára te is a helyesírási szabályzatban nézed meg, ha valamilyen szó vagy név le- vagy átírásában nem vagy biztos. Márpedig ott ezt találod:

    (218.) A ... sajtóban a nem latin betűs írású nyelvek neveit és szavait a magyar ábécé betűivel, lehetőleg a forrásnyelvből (tehát más nyelv közvetítése nélkül) írjuk át. Átíráskor az ... idegen hangsort (pl. az orosz... esetében) nyelvenként szabályozott módon helyettesítjük a magyar hangokkal, illetőleg az ezeknek megfelelő magyar betűkkel.
    A magyar átírás alkalmazása a forrásnyelvvel kapcsolatban kialakult közgyakorlattól is függ (pl. az orosz ... magyar átírása elterjedtebb más átírási módok használatához képest).
    (kiemelés tőlem - sl)

    (A magyar helyesírás szabályai, 11. kiadás)

    Ez ténykérdés, nincs is értelme rajta tovább vitatkozni. A fenti művet egyébként más helyesírási kérdésekkel kapcsolatban is ajánlom figyelmedbe (pl. hardver-hardware).

    Bocs a hosszú válaszért, nem szokásom minden piszlicsár dologért ''olvasói levelet'' írni (még sose írtam), én sem vagyok tökéletes, de ha már kijavítanak, utánanézek a dolgoknak, mielőtt megvédem magam.
    :P

    Üdv,
    shopland

Aktív témák