Új hozzászólás Aktív témák

  • waterman_

    aktív tag

    akik megengedhetik maguknak, azok már megvették amit meg akartak venni - szerintem kevesen vannak.
    a játékosok nagy része kivárja, hogy kiforrjon a dx10, a vista, az új videó kártyák, valamint az új kártyákhoz való driverek.. - szerintem ez a szegmens is kicsi az összes eladáshoz képest.
    a home/desktop/office usereknek az a lényeg, hogy menjen a gép, minél olcsóbban - nem rohannak vistáért meg dx10-es vidkariért.. (van aki még win98-al nyomja) ők már jóval többen vannak.
    és ugye jönnek a hírek, hogy a laptopok kezdik átvenni a desktop gépek szerepét. na azok nagy részének sem agyonizmozott a videókártyája.
    szóval nem tudom, hogy a gyártók hova számolták el magukat, de ezután már folyamatosan csak >lassú< fejlődés várható. esetleg ha kitalálnak valami új dolgot, ami nagyságrenddel emeli a teljesítményt, akkor talán már nem csak a totál elavulás/elromlás miatt vesz majd új hardware-t az átlag felhasználó.
    pl pár éve tapasztaltam irodán: win 98ról tértek át xp-re, és az okos rendszergazdi úgy könnyítette meg a váltást, hogy a win vizuális témáját visszaállította klasszikusra. volt akinek fel sem tűnt a váltás.. új gépet meg úgy vettek, hogy melyik eszik kevesebbet, mert mikor P1esről meg 14 colos moncsiról cserélték az irodán a gépeket annó 1200mhz-s athlonokra meg 15-17 colos moncsikra, akkor a villanyszámla és a hangzavar kb a háromszorosára nőtt..
    a másik ami irodákban gyakori: van hogy még karakteres felületű progikat használnak. orvosi rendelőkben, bankrendszerekben is sok van pl BOSS rendszer..
    tehát pont a tömeges fogyasztó réteg nem igényli a 3D-s asztalkezelést meg a csillivili, mozgó, árnyékoló effekteket.
    különben meg a 3D-s effektekről annyit, hogy egész pofás megjelenés biztosítható linux alatt pl beryl-lel és csak egy geforce 3as kell neki. neki miért csak annyi kell?

    ..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

Új hozzászólás Aktív témák