Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SXtheOne

    csendes tag

    válasz Balu77 #111 üzenetére

    Előbbre ajánlották a Sini nevű helyet, én ott vettem 5m-est, jó áron (3500 alatt). Az eladó azt mondta, ha nem vinné a fullHD-t, vigyem vissza, de végülis erre nem volt szükség, mert teljesen jó a kábel, és semmiféle zavart nem érzek az erőben (ellentétben a régi D-SUB kábelemmel, ahol azért egy kicsit belebújtak a szellemek a képbe). Szóval én meg vagyok elégedve. Előbbre szintén írták, hogy mivel ez digitális kábel, elvileg csak digitális jeleket kell továbbítani. Tehát 1 v. 0. Ezek az egyesek meg nullák nem lesznek szebbek akkor sem, ha 50e Ft-os a kábel, tehát ha van rajta normális árnyékolás, nem tudom elképzelni, mivel lehetne jobb képe egy drágább kábelnek.. Sztem olvass vissza, ha még nem tetted, ha pedig már megvolt, akkor válassz egy helyet, ahol jófejek az eladók.

    Egyébként sikerült tlejesen bekonfigurálnom a TV-met HDMI-n keresztül, és rájöttem arra is, hogy miért 'eresztett' a piros. Egyszerűen attól függ, hogy a TV minek látja a kábelt. Ha a hdmi source-ra beállítottam, hogy az a jel PC-ről jön, rögtön megszűnt mindenféle csoda-kontraszt, és a kép lényegesen fakóbb lett, viszont sehol sem volt a betűk körül derengés. Megoldást találtam arra is, hogy játékok közben lagolt a TV. Érdekes módon a brightness-t kell 80 fölé rakni, és akkor minden király. Persze a kontraszt se legyen minimumon, az is besegít. Így a csodás színeknek meg a szép fekenék kapáltak, de a színek visszahozhatók, ha rendesen beállítgatjuk az egyéb értékeket. Sajnos vmi fura okból azonban bizonyos felbontásoknál ezek az extra beállítások le vannak tiltva, és olyankor eléggé mosott a kép, de ezzel együtt lehet élni, mert a wide felbontásoknál stimmel minden. Ha vkinek szintén Samsung LE32A551-e van, vagy vmi hasonló, és kínlódik a beállításokkal, szóljon, és átküldöm a profiljaimat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák