Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz -=RelakS=- #283 üzenetére

    Nem csak annak néz ki, hanem az is, méghozzá PC-s bögreszett, viszont a maga nemében kiváló. Tegyük hozzá, hogy a legtöbb kezdő igényét elégítheti ki, aztán hamarosan továbblépnek. Számtalan esetben érkeztek ilyenről váltani szándékozók a Házimozi erősítős topikba. Már ott elbukik, hogy egyutas, szélessávú szatellitekkel rendelkezik.

    [ Szerkesztve ]

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • válasz -=RelakS=- #283 üzenetére

    Ez bögreszett. És pont ez a baj, hogy a legtöbb házimozizó igényeit kielégíti. A lakodalmas mulatós is sajnos kielégíti a legtöbb ember zenei igényét, pedig... ezt a szálat inkább nem folytatom. :D

    A bögreszett eleve több sebből vérzik, de persze pont ezek miatt is olyan sikeres. Az embereket nem érdekli a minőség, csak a látvány, az hogy férjen el, a hangerő (aggya a méjjet) meg a matricák. Utóbbira nagyon jó példa a THX, ami egy megvásárolható "minősítés" (matrica), melynek semmi köze a termék valódi minőségéhez.

    A bögreszett egy nagyon rossz kompromisszum. Egyszerre akarsz olcsót, 5.1-et, kompakt rendszert. És HÁZIMOZIT. Mert otthonra minden kell. Olcsón. Azonnal. De ez még nem elég, ott van a márkahűség. Az érzés, hogy milyen (tényleg) jóféle egeret vettél tőlük, s ugyanezt érzed, hogy az a bögreszett is pont ilyen jó lesz, pedig az audiotechnika az nagyon más piac. Ezek a gyártók alapvetően minőségi beviteli perifériákat gyártanak, ebből hogy következik, hogy házimoziban is jók?! :U

    Nekem is volt Logi bögreszettem. Nem egy. Imádtam őket, főleg ahogy atták a méjjet meg hogy milyen hangerőre képesek. Pedig közbe ott voltak az őskori 3 utas csoda Orion / Videoton sztereók is mellettük. És rock / metál stílusokat hallgattam, melyeknél nagyon durván kijönnek a bögreszettek korlátjai. De én évekig nem vettem észre. Hiába zenéltem (zongora) akkor tizedik éve, hiába volt elvileg jó fülem, egyszerűen nem hallottam, vagy inkább csak szimplán tudat alatt meggyőzött a marketing. Amikor ezt kinőttem, nagyon meggyűlöltem a bögreszetteket és a marketingbullshitet, azóta is így van.

    Persze nem kell átesni a ló túlsó oldalára sem, s több százezres rendszereket építgetni, főleg ha nincs miből. Bár érdekes, hogy az emberek pl TV-re simán képesek százezreket elkölteni (hitelt felvenni), míg hangra csak töredékét, mert csak hang. :O Szerintem ez jól jellemzi, hogy hol élünk.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Új hozzászólás Aktív témák