Új hozzászólás Aktív témák

  • wikings2

    őstag

    válasz Danex #6 üzenetére

    Ez a 41% engem is meglepett, abár ha azt vesszük alapul hogy az egyszer egyszer előforduló nyereménybevétel / havi kereslet kérdése itt nem igazán tisztázott(nem olvastam a cikket, bocs ha bennevan) akkor talán megérthető. Egy ipon kupa/icl/esportfeszten elért előkelő hely azért elég jó pénzeket ad, de közel sem vetekszik azzal amit más országokban havi fizuként kap 1-1 komolyabb csapat.
    A minden 3. játékos versenyszerűen tolja kijelentés számomra inkább azt jelenti, hogy nem úgy néz a játékra mint egy casuál, kikapcsolódást jelentő szoftverre ami elé úgy ül le hogy elüsse az időt, hanem a befektetett idő és energia arra megy rá (ha máshol nem az ő elképzeléseiben), hogy javuljon és feljebb mászhasson azon a bizonyos ranglétrán.
    Persze ha rendes versenyekre-járásról van szó akkor ott már problémás ez a szám, csak a dotából kiindulva kb 2-3 említésre méltó csapat van, és 10-15 ami hajlandó indulni versenyeken is, tehát nagyon eltúlózva max 100 emberről beszélünk, és nem csak 300 magyar játékos van az biztos. :D
    Azért hoztam fel a dotát mert a hazai e-sportot illetően ezt a tábort erősítem, és azért az átlagéletkor jóval magasabb tudomásom szerint mint a rivális mobában, ami számomra kicsit komolyabb rálátást is implikál a játékosoktól, ha ilyen témában kérdezik meg őket. Legalábbis itt a többség tisztában van azzal, hogy nem ebből fog karriert csinálni 20-25 évesként, úgy hogy az eddigi egyetlen fizetett dota2-es csapat tagjai is havi 150 ezerért játszottak, ami azért nem egy sikersztori egy tanuló/frissdiplomás emberke számára.

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

Új hozzászólás Aktív témák