Új hozzászólás Aktív témák

  • elithun

    őstag

    Én örülök, hogy kezd itthon is trend lenni az ilyesmi. Most Szegeden is sorra nyiladoznak az e-sport bárok. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Wesder

    félisten

    Engem valahogy nem fogott meg az ilyen.

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • Gilberto

    aktív tag

    válasz elithun #1 üzenetére

    Pedig régebben rengeteg volt. Ld. Mátrix, Cyber stb. Mi mindig a Mátrixba jártunk éjszakázni.

    PSN: Gilberto2k10 (PS4)

  • elithun

    őstag

    válasz Gilberto #3 üzenetére

    Gyerekkoromban voltak azok jók, mert akkoriban még kialakulóban voltak az internetes közösségek, és jó volt ilyen helyre járni. Aztán ahogy széleskörűen elterjedtek a korlátlan internetek már kényelmesebb volt otthon.
    Ezután netkávézók akkor voltak már hasznosak mikor pl. nyaralni voltunk és még nem nagyon voltak sem okostelefonok, nemhogy szélekörűen használható mobilinternet.
    Az új e-sport bárok "különlegessége", hogy ezek alapértelmezetten szórakozóhelyek (alkoholos italfogyasztási lehetőség, stb), és emiatt talán felnőttesebb helyek.
    Kíváncsi vagyok, hogy miután megnyitnak mennyire lesznek életképesek, és hogy ismerősi társasággal fogunk-e odaszokni. :)

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • Gilberto

    aktív tag

    válasz elithun #4 üzenetére

    Lehettem vagy 15-16, amikor sokat jártunk. Kíváncsi leszek, hogy mennyire életképes ötlet ez.

    [ Szerkesztve ]

    PSN: Gilberto2k10 (PS4)

  • Danex

    addikt

    És a játékos bázis legnagyobb problémái is láthatók ezen a felmérésen...

    41% tekinti úgy, hogy pénzkeresési lehetőség, ezért csak ezt tolják, mert biztos ők lesznek az új Twitch stár és a való életben nem kell tanulni, plusz ingerültek lesznek, hogy kikapnak, így nem kerülnek magas rankra és így senki se nézi őket.

    Azon meg már csak nevettem, hogy minden 3. játékos versenyszerűen tolja, itt jön ki ,hogy semmi önkritika vagy nem értik a szó fogalmát. Mert Gold3-ban rankedezik valaki vagy mert napi 10 órában kockul az még nem versenyszerű játék.

    Bár ez utóbbi lehet csak nekem jelenti azt, hogy rendes kupákra járni, csapatot szerezni, taktikákat kidolgozni stb. ... Illetve mert tudok vezetni, nem tekintem magam autóversenyzőnek.

  • wikings2

    őstag

    válasz Danex #6 üzenetére

    Ez a 41% engem is meglepett, abár ha azt vesszük alapul hogy az egyszer egyszer előforduló nyereménybevétel / havi kereslet kérdése itt nem igazán tisztázott(nem olvastam a cikket, bocs ha bennevan) akkor talán megérthető. Egy ipon kupa/icl/esportfeszten elért előkelő hely azért elég jó pénzeket ad, de közel sem vetekszik azzal amit más országokban havi fizuként kap 1-1 komolyabb csapat.
    A minden 3. játékos versenyszerűen tolja kijelentés számomra inkább azt jelenti, hogy nem úgy néz a játékra mint egy casuál, kikapcsolódást jelentő szoftverre ami elé úgy ül le hogy elüsse az időt, hanem a befektetett idő és energia arra megy rá (ha máshol nem az ő elképzeléseiben), hogy javuljon és feljebb mászhasson azon a bizonyos ranglétrán.
    Persze ha rendes versenyekre-járásról van szó akkor ott már problémás ez a szám, csak a dotából kiindulva kb 2-3 említésre méltó csapat van, és 10-15 ami hajlandó indulni versenyeken is, tehát nagyon eltúlózva max 100 emberről beszélünk, és nem csak 300 magyar játékos van az biztos. :D
    Azért hoztam fel a dotát mert a hazai e-sportot illetően ezt a tábort erősítem, és azért az átlagéletkor jóval magasabb tudomásom szerint mint a rivális mobában, ami számomra kicsit komolyabb rálátást is implikál a játékosoktól, ha ilyen témában kérdezik meg őket. Legalábbis itt a többség tisztában van azzal, hogy nem ebből fog karriert csinálni 20-25 évesként, úgy hogy az eddigi egyetlen fizetett dota2-es csapat tagjai is havi 150 ezerért játszottak, ami azért nem egy sikersztori egy tanuló/frissdiplomás emberke számára.

    [ Szerkesztve ]

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • elithun

    őstag

    válasz Danex #6 üzenetére

    Vagy a skin dropokra értették, amit el lehet adni. :DDD

    „Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

  • _drk

    őstag

    válasz wikings2 #7 üzenetére

    Szerintem inkább csak a "lehetőségen" van a hangsúly!
    Magyarországon ez még nem épült ki, de mihelyst siker sztori lesz mondjuk németben, vagy más jobban fejlődő országokban, akkor itt is előveszik jobban.
    Főleg ha végre belátják hogy ennek is több értelme lenne mint a fociba ölni a pénzt.

    Amúgy ha valaki komoly esportoló akar lenni, akkor így is kell hozzá állni! Csak nem mint főállásban gondolkozni csak mint lehetőség. Volt focis osztálytársam, egy az egybe leszarta a sulit 2-essel átevickélt most NB1-ben vígan el van de már kínában is volt, bejött neki. Ha most alapból úgy állsz neki hogy semmi értelme akkor Magyarországon soha nem is lesz "profi" Esportoló!
    Csak ugye itt jön a hiba hogyha komolyan veszed hülye vagy ha nem akkor is! :D

    A MYM-et meg kár felhozni. mert az rohadt nagy ellenpélda lesz sokáig, ami a magyar esportnak lehet adott -5 évet.

  • Danex

    addikt

    válasz _drk #9 üzenetére

    Ez is olyan mint az élsport, nem lehet az emberek 30%-ka élsportoló és nem is az és ahogy láttam anno a LoL Hungary, CS:GO Hungary facebook oldalakat, a legtöbb ilyen tizenéves van elszállva magától, hogy hiszi ő szarta a spanyol viaszt.

    Na most ,ha ezek minden idejüket a játékba tolják bele, akkor a való életben lesznek lemaradva (többségük már így is le van, mert hülyék mint a bot.) és a reális tehetségből meg szerintem jó ,ha 1%-k van, de legyen 3% aki meg is tudna élni ebből.

    Ha pedig mindenki streamel akkor meg a nézőközönség fog túlságosan szétszóródni és senki se fog megélni belőle.

    "Csak nem mint főállásban gondolkozni csak mint lehetőség."
    Így kéne, de a játékosok hozzáállásából, modorából stb leszűrve sokan szerintem máshogy tekintenek erre.

  • nubreed

    veterán

    Kövezzetek meg nyugodtan, de számomra a számítógép előtt való kockulás, legyen bármennyire is profi az illető egy adott játékban nem egyeztethető össze a "sport" szó fogalmával. Számomra ez aktív testmozgást jelent, a billentyűzet/egér/kontroller nyomogatása nem az. Ráadásul az is trend, hogy a mai fiatalok egyre kevesebbet mozognak. A valódi sport, testmozgás egyre jobban a háttérbe szorul, pedig mindenkinek kivétel nélkül hatalmas szüksége volna rá. Ezt hosszú távon egy egész társadalom fogja megszívni.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • Danex

    addikt

    válasz nubreed #11 üzenetére

    Részben egyetértek, de a dartsot , csocsót és még a sakkot is sportnak nevezzük, innentől kezdve a számítógépes játékra is lehet ezt mondani szerintem.

  • wikings2

    őstag

    válasz nubreed #11 üzenetére

    Höh erről mennyit lehetne beszélgetni, megannyi korsó sör mellett :D
    Az e-sport és e-sportoló fogalma kicsit zűrzavaros a legtöbb ember számára pont abból kifolyólag, hogy a sport fogalma a legtöbbek fejében összeegyeztethető valamiféle fizikai aktivitással, de erre már az előző kommentelő gondolatmenete is ráébreszthet, hogy ez így ilyen formában abszolute helytelen definició.
    A foci konkrétan erőnlétet (mind fizikailag mind szellemileg), stratégiát, csapatjátékot, és egy nagyon jó szabályrendszert, követő valami amit sportnak nevezünk. Az hogy valaki hogy ahogy írtad hogy valaki profi-e vagy sem az nem hiszem hogy szerepet játszik ennek az eldöntésében.
    A foci is valahogy úgy lehetett sport az eszement labdarugdosásból, hogy sikerült egy remek keretrendszert építeni köré és arra jó szabályokat húzni, megfelelő célkitűzéssel. Ez az e-sportokban is jelen van, de sajnos a legtöbb ember azt hiszi, hogy amikor valaki kijelenti, hogy e-sportol, akkor az a gép elött ül csak és nyomkodja a billentyűzetet. Egy gép előtt ülő ténylegesen e-sportot űző személy valószínűleg egy hasonlóan átgondolt szabályrendszerű, egyéni vagy csapatjátékot játszik, ahol a cél mindenki számára egyértelmű és játékos és játékos között a befektetett idő/tehetség dimenziókat is vizsgálva különbséget lehet tenni. Szerintem ha kicsit megpróbálnánk elrugaszkodni a rögeszmés testmozgás=sport fogalomtól akkor egy kicsit befogadóképesebbek tudnánk lenni.
    Egy gép előtt ülő e-sportotot üző személy is komoly mentális és ebből adódóan fizikai terhelésen megy át 1-1 mérkőzés alatt, ami itt a szabályoktól függően általában 15 és 120 perc közötti igénybevételt vár el a játékostól. Rengeteg döntést hoz az ember e-sport közben, folyamatosan pörög az agya, és egy másodperc pihenési ideje sincs, mivel a szabályrendszere a legtöbb játéknak ezt nem teszi lehetővé, folyamatos aktivitást igényel, ami ugyan nem olyan formában mint a futás, de az embert fizikálisan is lefárasztja. (muscle memory szintű művetek elhibázása, ami totál egyenértékű egy elfáradt focista elcseszett rugásával).
    Természetesen ehhez még hozzá kell fűzni, hogy amit most látsz, hogy a legtöbb fiatal a gép előtt ül és nem mozog az nem az e-sport implikátuma. Senki se gátolja meg a gép előtt ülő embert hogy kimenjen futni
    vagy testedzeni egy kondiba, hogy teljesebb ember lehessen, és fordítva is igaz ez. Attól hogy valaki focizik nincs eltiltva a gép előtti játékok üzésétől, ez szimplán egyéni döntés kérdése

    Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

  • .mf

    veterán

    válasz Danex #6 üzenetére

    Teljesen egyetértek mindkét részével. Itt is csak egy nagyon vékony réteg az, aki ezzel keres is valamit, nemhogy meg is él belőle.
    A másik fele is, a "versenyző" és a saját skill túlértékelése (főleg az egyre inkább skill-mentes irányba haladó játékokkal, hogy a pay to win freemium modellről ne is beszéljünk *khm* wot *khm*...)

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • _drk

    őstag

    válasz .mf #14 üzenetére

    Hány fajta sport létezik? Azok között mennyiből lehet megélni reálisan?
    Itthon még a fociból kb NB2-es szint ahol már el lehet éldegélni belőle, alatta már inkább max bér kiegészítés.

    Itt MO-n is csak max az a sok aranyérmesek éldegélnek el a sportból hosszú távon.
    Legalábbis én még nem találkoztam aktív gerelyhajítóval aki 15 éve ebből él :D
    Max celebek lesznek.

    Esportban pont az a jó hogy csak egy gép kell hozzá és egy stabilabb net ami ma már elég elterjedt.
    Így mindenféle testi adottság, vagy környezeti tényező alig befolyásolja. Ha kurva jó vagy azt a mai játékokban a rendszer kiadja...

    A sok gyerek meg hogy mit mond... A fiataloknak vannak tervei ami nem rossz, és ez semmivel se rosszabb mint hogy kimegy angliába majd mosogatni. A rendes sportoló is tanul mellette, a hülye meg úgyse fog és felesleges az Esportra fognia.

    Pay to winhez alapból ott van az autóversenyzés! Ha 5 éves korodba nem mész gokartozni utána nehéz.

Új hozzászólás Aktív témák