Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    Ahogy latom, legalabb az S21 ultra kamerarendszeret rendesen megcsinaltak. Dicseretes, hogy a fo szenzoron kivul mindharom kamera kapott dual pixel autofokuszt, igy meg gyorsabb lesz a kepek keszitese, es telenel sem lesz "hunting". A 3x es 10x zoom meg okosan ki lett osztva, igy most mar gyakorlatilag mindent IS lefednek a kamerakkal. A 10MP-re lemaszas sem feltetlenul hatrany, 4K-hoz eleg, telenel meg ugyis mindegy. Gondolom ugyanaz a DPAF-es szenzor kerult bele, ami a korabbi modellek elolapi kamerajaban van, nem kiemelkedo, de jol hasznalhato (meret, pixelmeret legalabbis ugyanaz).
    Viszont epp ezert nem ertem, hogy a szelfi kameraba miert egy 40MP-es, dual pixel AF nelkuli szenzort raktak. A 32MP-es S20FE-be rakott sem valami jo, mert szelfihez nem art a gyors fokusz, ez meg igy nem fogja tudni, persze oke, nagyobb a felbontas, de milyen aron?

    A "sima" S21/S21+ kamerarendszererol meg ne is beszeljunk... ugyanazt a 3 kamerat kapta, a fokameraval nincs is bajom, iparagi sztenderd es jo is, az ultrawide olyan amilyen (celnak megfelel), de hogy a telefoto tovabbra is egy 64MP-es, dual pixel autofokusz nelkuli szenzor crop-olasaval all elo, azt nem tudom megerteni. Tudom miert kellett, hiszen most mar tud 8K-t, ahhoz meg kell legalabb 32MP, stabilizalt is, de 3x-os telefoto eredmenye azert messze nem lesz ott, mint egy valodi 12MP-es 3x-os optikai tele lencsevel. Persze a 8K gondolom jobb marketing, igy a valodi telefotot ujra bealdoztak. Itt maximum a szoftveres okossagok fognak hozzaadni a kepekhez, mert hardveres ugyanaz, mint az S20.

Új hozzászólás Aktív témák