Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #25 üzenetére

    A design valóban egyedi, egyébként pedig persze, hogy szériatermék, mert annak tervezték. A kettő nem zárja ki egymást szerintem. Ha valaki egyedi gépre (nem designra) vágyik, akkor modol. :K

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Tin #199 üzenetére

    Én egy ügynökségnél a videókat gyártottam. Gigabit hálózat volt és szerón tároltuk a cuccost. Direkt onnen nyitottuk meg és teljesen használható volt. Egy projekt, általában egy user, de persze volt olyan, hogy 3D-t, vagy az audiót szétosztottuk és többen dolgoztunk rajta. A Premiere és az AE munkafolyamatát is szét tudod bontani sequencek alapján is. Az ügynökségek esetében a nagyfelbontású (1080p) videók általában 30 mp-től max. 5 percig terjednek. Vagy spot, vagy etűd, vagy image-film szokott lenni. A nyers videofolyamok is kezelhetők voltak. A háttérben NT szerver raid-elve és egy megfelelően gyors switch kellett. Soha nem volt gondom a sebességgel. Persze érezhető volt, ahhoz képest, mintha lokálban dolgoztam volna, de a gigabit egyáltalán nem jelentett akadályt a folyamatos munkában.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Integra #251 üzenetére

    „azt meg mind tudjuk, hogy az apple miből lett és ki adott rá pénzt...”

    Mire gondolsz pontosan? Arra, hogy Wozniak eladta a tudományos számológépét, Jobs pedig a Bogárhátúját és ebből a kb. 1300 dollárból alapították a garázscéget?
    Netán arra gondolsz, hogy 250 000 dollárt fektetett egy Mike Markkula nevű milliárdos befektető, mert látott fantáziát az Apple II-ben és hallotta, hogy tökére van szükségük a gyártás beindításához?
    Esetleg Jef Raskin-re gondolsz, aki egyébként nem fektetett be a cégbe, illetve annak alapításába.
    Mire utalsz? Mit szeretnél ezzel közölni viccesen? Tudatni szeretnéd, hogy nem vagy Apple fanboy? Esetleg utálod a méreg drága Apple termékeket, amiket nálunk nagyon sok sznob vásárol magának, mert az menő és mert dizájnos? Mert az utóbbi állításban szerintem még egyet is értek veled. Hupsz! Bocsi, minden tisztes és normális Apple felhasználótól! Rájuk természetesen NEM érvényes az előző kijelentésem. :N
    Hozzáteszem; nem vagyok Apple fanboy, de az Apple és Jobs IT-ban elért eredményeit, azt a pénzgyárat, amit csináltak, azt a képességet, hogy a kukába dobott, elfeledett újításokat felkarolják, tökélyre csiszolják és kiadják végtermékként, szóval ezeket nem elismerni, látni, legalábbis némiképp beszűkült nézetekre utal. :U
    Félre értés ne essék! Abszolút ortodox PC-legós vagyok és imádom ezt benne, de attól még az Apple, az ami. Itt pedig úgy tűnik, hogy a velem egyívású emberek, hozzád hasonló módon, egy kicsit szemellenzősek néha. Tehát nem csak neked írtam ezt, hanem úgy egyáltalán a hőbörgő/brummogó/tiltakozó/szentségelő/lenéző (megfelelő kiválasztandó, egyénre szabottan) fórumtársaknak.

    Két megjegyzés még a topiknak:
    Mások is építenek készre gyártott, ilyen konfigos, ennyire miniatürizált WS-t? Az Alienware-nél nem láttam ilyet, ilyen procival. Azok inkább játékgépek.
    Egy kolléga emlegette, hogy most aztán majd minden stúdióba ez fog kelleni? Tisztában vagy a mai helyzettel? Ez baromi drága eszköz lesz. A kis stúdiók már így is a tönk szélén vannak, ha még nem mentek tönkre. A szerencsés, nagy nevű ügynökségeknél lehet ilyesmire számítani, ahol Te is dolgozol. Máshol? Nem hinném. Becsüld meg a munkahelyed! ...és most nem a filmiparról és az animációs stúdiókról beszélek. Az egy másik szelet. Ott valószínűleg eleve bele tudják (!) tenni az áraikba ennek a költségét.

    A melegedésről pedig az első Macintosh esete jut eszembe. Arról ugyanis köztudomású, hogy annyira melegedett, hogy viszonylag kevés darab maradt épségben emiatt. Remélhetőleg akkor megtanulták, hogy ezt a hibát még egyszer ne kövessék el!
    További vitától elzárkóznék, ha nem baj, mert a fentiek be nem látása esetén, csupán újabb parttalan vita maradna ez az egész.
    ...és Win PC rulez! ;) :P

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #06658560 #269 üzenetére

    Tény, hogy sebtiben próbáltam reagálni egy rakás posztra. Ettől még úgy hiszem értelmeztem is, azokat amikre reagáltam. Te végigolvastad az egész thread-et? Mert elég nehéz volt. Gyakorlatilag az olvasás üteménél gyorsabban jöttek új posztok. Számomra meg volt egy, kettő, ami sarkalatos volt és reagálni szerettem volna. Semmiképpen sem bántó módon. Talán picit pikírten, vagy szarkasztikusan... Ha valaki megbántódik rajta, azt őszintén sajnálom. Komolyan. ...és fenntartom, hogy értettem azokat a posztokat, amikre reagáltam. ;´)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák