Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Medocsabi #3 üzenetére

    Sajnos a kettő nagyon összefügg. Sajnos otthon nem az a szokás, hogy gondolkodunk, hanem az az amerikai (USA) szemlélet, hogy mindent készen kapunk. (Az más kérdés, hogy USA-ban ha nem dolgozol, akkor éhen halsz és senkit nem érdekel, ameddig otthon nem)
    Az oktatás a legfontosabb támpontja egy társadalomnak nem pedig a készen kapott egészségügy vagy infrastruktúra. Ha képzett vagy, és a társadalom elért arra a szintre, akkor eljut ez ember arra szintre, hogy ne akarjam ellopni az alkatrész, építőanyagot, és ne akarjam eladni, ne akarjak mindent ingyen, mert az másnak is pénzbe kerül, én is segíthetek buszmegállót építeni, vagy árkot takarítani nem csak az állam. Én is megtehetem, hogy nem dobálom el a szemetet, mert majd úgy is összeszedik, persze az más kérdés, hogy nyilván nem én szedem össze, mert aki össze szedi, az csak "utcaseprő". Mondjuk ha nem dobom el, akkor nem kell összeszedni, így az utcaseprő átképezhető az utak szélének gaztalanítására, mondjuk egy fűkaszával, vagy erre készített célgéppel.
    Na ezt a mentalitás kellene eltanulni nem azt, hogy ha a haverom vagy építhetsz buszmegállót, ha nem vagy az, akkor meg bújdossál el, mert az mindenkinek jó, de főleg az én zsebemnek.

    A kettő nagyon is összefügg, és az oktatás, és a társadalom ön/én fejlesztése sokkal fontosabb, mert abból lesz majd az infrastruktúra, és az egészségügy.

    Ingyen semmi nincs. Csak azt hitték a kádár rendszerben, hogy van, de mivel nekem sem volt kedvem azt fizetni, amit az elmúlt 55 évben elkótyavetyéltek az én szüleim is és az ott élők is mert akkor az volt a szokás. Most, hogy vissza kellene fizetni az ekkori életvitel hibáit, önálló gondolkodás, vagy felelősség vállalás helyett becsületes hozzáállás helyett másra mutogatunk, és várjuk, hogy segítsen valaki. Nem fog.

    Szerintem.

    Én sem élek már otthon magamért is tudok dolgozni, vagy olyan társadalomért akinek a gondolkodása közelebb áll az enyémhez. Na ez nem Magyarországon van. Általánosítani nem szabad, nem is lehet.
    Ennek ellenére havonta több napot vagyok otthon is, mert otthonra is dolgozunk nem távolodtam el teljesen Magyarországtól (és inkább ez ott élő emberek felfogásától, mert az ország nagyon szép). De nem szeretnék ott élni már.

    (#11) arnyekxxx

    Még szerencse, hogy nem a kedves vezető mondja meg ki és miért írogathat a fórumra. És igen jó, hogy mindenki elmondhatja a véleményét, mert ugye ez egy valódi beszélgetés alapja, nem az, amit fejtegetsz.... Bizony szerencse.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák