Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz sb #12 üzenetére

    "Ezt hogy érted?"
    A 3840 x 2160 pixeles monitoron a Win általi (jelen példánál maradva) 150%-os nagyítás eredménye, hogy akkorák a betűk (és az UI elemei) - ebből fakadóan annyi szöveg fér el a képernyőn -, mint ugyanakkora képátlójú 2560 x 1440 pixeles monitoron nagyítás nélkül.
    A képek és videók az UI nagyítása ellenére natívan jelennek meg, azoknál nem gond a túl magas ppi, sőt a szöveg is szebb rajzolatú lesz az adott karaktert alkotó több pixel miatt. Viszont ha a nagyobb munkaterület miatt kell a 4K, akkor a szöveges tartalomnál visszaüthet a túl nagy ppi, mert:
    - nagyítás nélkül túl apróak lehetnek a betűk.
    - nagyítással meg elvész a (szöveges) munkaterület többlete.
    Nyilván látás és egyén függő. De mivel szemvizsgálaton a tábla alján lévő legapróbb betűt is le tudom olvasni, ezért nagy valószínűséggel ez másnál is potenciális probléma.

    Lényeg, hogy ezt jó ha szem előtt tartja az ember, amikor a nagy ppi-ről álmodozik. Én is csillogó szemmel vetettem rá magam a 27"-os 4K-s monitorra, aztán a gyakorlatban ért utol a fenti felismerés. Ezért mondom, hogy mindenképp próbáljátok ki vásárlás előtt!

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz sb #17 üzenetére

    Igen, a jelenlegi helyzetben (látástól függően) talán a 27-32", WQHD, 144-165Hz tűnik az aranyközépútnak. Innen bármilyen paraméteren javítani leginkább valamelyik másik rovására lehet (jelenleg). A másik tanulság számomra, hogy nem feltétlenül a 16:9-es 4K felbontás felé érdemes továbblépni. Az leginkább a videó és képi anyagok szerkesztésének / fogyasztásának, illetve a CAD munkaterület növelésének kedvez.
    A karakteres jellegű tartalomfogyasztáshoz és szerkesztéshez talán inkább az ultraszéles monitorok (3440x1440 / 3840x1200 / 3840x1600 / 5120x1440) a kedvezőbbek. De legalábbis mindenképp érdemes fontolóra venni őket.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák