Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz HookR #13 üzenetére

    Jaa, így már értem. Valahogy nem esett le.
    Én már túl vagyok a próbákon ill. próba nélkül is így álltam hozzá:

    1. Alapvetően betűméretre mentem, tudom nekem mi a kényelmes. (eddig ~90ppi-t használtam, pontosabban ha már betűméret akkor inkább úgy mondom, hogy 0.27-es pixelméretet - és ugye ezen méreten jelenik meg az alapértelmezetten nem nagyított, fix méretű fontkészlet ami kiad egy betűméretet.)

    2. A második fontos paraméter pedig a munkaterület. Mivel a fenti alapján fix a célzott betűméret így itt csak a méret számít: Minél nagyobb lenne jó, de a fizika azért lekorlátoz. Így marad nálam a 32" vagy 34-38" UW. Felette már nekem kényelmetlen fizikailag.

    3. A ppi mögötte pedig így már csak egy paraméter. Próbáltam a magas ppi+nagyítást, az egész, de főleg a szöveg annyival élesebb, hogy emiatt ezt választanám, mint a kisebb ppi+nagyítás nélküli módot.*

    És most emellé kérdeztem rá 4. paraméterként a frissítésre, van-e 60Hz feletti modell elfogadható árban.

    A választék meg nálam leegyszerűsítve így néz ki:
    Alapvetően kb. 3 féle betűméret létezik ami szerintem használható. A 90, 110 és a 140 ppi.
    Nekem a 90 kényelmes igazán. A 110 határeset, látom de kényelmesebb lenne a 90... viszont 110-el nagyobb a munkaterület a (nálam) felülről korlátos 32-38"-on.
    A 140 natívan laptopon jó, közelebbről, desktopon én azt már képtelen vagyok használni.

    Innen pedig ami elérhető modell tekintetében:
    1. 32" / 2560x1440: 90ppi. Jó de nincs high dpi. Van magasabb frissítés, még 120/144Hz is elfogadható árban.
    2. 32" / 3840x2160: 140ppi. 125%-on 110ppi-vel 150%-on 90ppi-vel egyezik meg a méret. Ez így nagyon rugalmas, kényelem vs hatékonyság között váltogatható a fenti alapján. Viszont csak 60Hz-es modellekkel találkoztam.

    Egyébként ez volt amit eddig próbáltam, jelenleg az 1-et használom, 72Hz-re túlhúzva. :)
    Viszont a magas dpi és a kicsit magasabb frissítés miatt vettem be a körbe a 34-39"-t mint ami még beválhatna. Ugyan kisebb a dpi, de van 60Hz felett is élet.

    3. 34" / 3440x1440: 110ppi. 125%-on 90 körüli (kicsit nagyobb... de vélhetően ezt inkább natívan használnám akkor, lemondva a teljes kényelemről :) ). Vannak 75, oc-vel 90Hz körüli modellek.
    4. 38" / 3840x1600: 110ppi. Ua csak még nagyobb felület. :)

    Ezeket látom... de az igazi a 140ppi lenne kicsit magasabb frissítésen és értelmes árban, továbbra is.

    *Ez is változott. Anno amikor a 32"4K-t próbáltam akkor végül a nagyítás bénasága miatt vittem vissza. Netezés, stb... nagyon jó volt a magas ppi de munkára 1-2 programra borzasztó szar volt. Konkrétan egy fejlesztőkörnyezet, a maradék meg pont az MS szarjai voltak: Office, SQL MS... a legújabb is szarul skálázódott ami egy vicc.

    Plusz notin fehér holló volt a HDMI 2.0 így 4K60p sem jött ki rajta. Emiatt ment vissza a boltba.
    Azóta is elég kevés a HDMI 2.0 és Type-C-n is kínszenvedés 4K60p-t kiküldeni de legalább létezik... másfelől meg a preferenciák is megváltoztak, már kevésbé használom a fenti progikat. (Amit igen azt meg elviselném, feleségem kevésbé bírta a homályos progikat.)
    Szóval innen indult most a kérdés igazából. Hogy 32" WQHD-ről hova lehetne továbbmenni.
    4K-ra, de vissza 60Hz-re... vagy nagyobb frissítésre de akkor max 110ppi-re.
    Ahogy látom itt tartunk, nem volt előrelépés. :(

Új hozzászólás Aktív témák