Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    Béta is epizodikus formában fog megjelenni?

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz oriic #4 üzenetére

    Tudom én is, csak trollkodtam egy kicsit. Ez az epizodikus bullshit továbbra is emészthetetlen számomra. :((( Nem egy sztorientált kalandjátékkal van dolgunk, könyörgöm. Annyi előnye van, hogy ha nagyon fos, akkor legalább nem teljes árat dobtál ki az ablakon.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    Hányingert kapok ettől a feldarabolt piacra dobástól, de ezt a béta ellenességet nem értem egyáltalán. Miért olyan nagy baj ez?

    Ha valaki előrendeli a játékot (van olyan hülye), akkor valszeg tűkön ülve várja, hogy játszhasson vele. Ebben az esetben azt hiszem ő is örül annak, ha korábban tud játszani vele, mint a megjelenés. Ez a türelmetlenkedés amúgy teljesen általános ma, ezért lehetnek sikeresek az early acces játékok. A fejlesztő/kiadó is jól jár, ingyen tesztelőket kap, még ha nem is olyan "teljes" értékűeket, mint a cégen belüli testerek.

    Mellesleg potenciális kockázatot is vállal a cég, ha az előrendelést megjelenésig vissza lehet mondani, mivel ha nem tetszik végül nagyon a béta az előrendelőnek, egyszerűen visszamondja a rendelést, volt vétel, nincs vétel, pénzt meg bukta a fejlesztő/kiadó.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Hiftu #11 üzenetére

    Tehát összegezzük csak. "Eléggé nagy tapírság" az, ha a fejlesztők a tesztelést (pontosabban annak egy részét) a potenciális vásárlókra bízzák, miközben te magad is mondod, hogy ezzel nagy kockázatot is vállalnak, és visszanyalhat a fagyi? Akkor mi ebben a tapírság? Nekem olybá tűnik, hogy ordas nagy ellentmondást fogalmaztál meg, így egymás után.

    Pont ez az, hogy nincsen ebben semmi tapírság. Valamit valamiért.

    Early acces: Ez mind igaz, de ezt a kockázatot tudatosan vállalod. Senki nem kényszerít, hogy megvedd. Ha szar, ha szar lesz a már kiadott játék, vagy ha el sem készül, az a te kockázatod.

    Személy szerint nekem nem sok minden éri meg ezt a kockázatot. De nem is pampogok, hogy milyen hülyeség már az early acces, mert nem az. Egyébként a nagy gamer oldalak tesztjei sem érnek már fabatkát sem, eléggé meg kell már válogatni azt is, hogy melyik review-t hiszi el az ember és melyiket nem (pl ign). Sok a megvásárolt vélemény.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz Hiftu #15 üzenetére

    Persze, hogy lennie kell QA részlegnek, ezzel egyetértek, de itt szvsz nem erről van szó. Arról van szó, hogy a fejlesztő az ilyen béták játékosok általi teszteléséért ugyanúgy fizet, mintha csak a minőségellenőrzés végezné ezt a munkát. A különbség annyi, hogy a fizetőeszköz nem pénz, hanem a fentebb taglalt potenciális kockázat. Amivel ugyebár pénzben realizálódhat, sőt, akár így többe is kerülhet, mintha egyszerűen csak alkalmazottakat fizetne.

    Tapírság akkor lehetne a dolog (legalábbis az én olvasatomban), ha nem lehetne visszamondani az előrendelést akkor, ha már kipróbáltad a zárt bétát, vagy/illetve kötelező lenne bétázni, még akkor is, ha amúgy nem akarsz időt fecsérelni egy nem teljesen kész játékra. Itt ezekről szó sincs. De még arról sem, amit te belelátsz. Nem a fejlesztők "tolják rá" a munkát másra. Nem kényszerítik az embereket semmire. Ez nem kényszermunka, fizetség nélkül. Nem kötelező előrendelni a játékokat (pont hogy nagyon sokat árt a piacnak az előrendelés lehetősége általában), és nem kötelező részt venni a bétában még akkor sem, ha előrendelted és így van rá lehetőséged. Az ilyen idő előtti hozzáférésekkel, bétákkal valós piaci igényeket elégítenek ki. Erre hoztam fel, hogy meg lehet nézni, egyik-másik early acces milyen népszerű.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák