Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz gabber01 #12 üzenetére

    Hány olyan bétában vettél részt, ahol a tesztidőszak alatt nagyobb volt a roham, mint a tényleges éles indulásnál? Sok AAA címnél már elővételben több példány elfogy, mint amekkora létszámmal lefut egy alpha/béta teszt (főleg ha zárt tesztről van szó).

    Üzletpolitikailag érthető, csak én mint fogyasztó nem tudok érte lelkesedni. Üzletpolitikailag a kiadónak szüksége van az előrendelésekre és ha már valaki megtiszteli őket azzal, hogy látatlanan is megbízik bennük, akkor nyilván elvárja azt, hogy ne arról szóljon az első 2, 5, 8, 12, akárhány nap, hogy a szerverek nem bírják a terhelést. Ezzel csak azt érik el, hogy legközelebb az emberünk nem fog előrendelni. Én odáig jutottam, hogy már nem rendelek elő semmit, még egy jónak tűnő folytatást sem. Én is vállalkozásból, szolgáltatásból élek és értem az eladó/kiadó/fejlesztő álláspontját is, csak éppen én sem lennék meglepve azon, ha morognának a vásárlók ha a kifizetett terméket csak csúszással, vártnál rosszabb minőségben, bunkó kiszolgálás kíséretében kapná meg.

    Mellesleg szerverkapacitást lehet időszakosan is növelni, nem kell megvásárolni egész szerverparkokat, lehet bérelni vagy máshonnan átcsoportosítani erőforrásokat arra a rövid időre.

Új hozzászólás Aktív témák