Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #08052480 #18 üzenetére

    Összességében ha kilépsz a játékiparon kívülre, maga a HALO alapfelütés meg az egész univerzum egy totálisan középszerű militarista sci-fi, néhány jó ötlettel, de semmi olyan, ami indokolná ezt a körülötte kialakult hisztit. Mégis millióan rajonganak érte, mivel az elsődleges médiuma a videojáték, ahol (bár szerencsére mindig vannak és egyre gyakoribb kivételek), nem a sztori vagy a karakterek a legfontosabb húzóelemek a szórakoztatás szempontjából. A HALO azért ilyen népszerű, mert "játékilag" eddig minden rész nagyon rendben volt, másrészt ha nem is egy sci-fi remekmű egyik része sem, egy tisztességes középszert azért mindegyik tudott képviselni, az alkotók pedig nagyjából konzekvensen, és szisztematikusan építgetnek felfelé egy egyre nagyobb és emiatt egyre élvezetesebb univerzumot. Plusz minden sci-fi iránt érdeklődő kisfiú gyerekkori álma teljesedik ki azzal, ha MJÖLNIR páncélokba bújt szuperkatonaként apríthatja le a csúnya gonosz űrlényeket, és a végén ő lehet a nap hőse. :)

    A fentiekből kiindulva nem is vártam égzengést meg földindulást a Reach bukásától, csak egy tisztességesen megírt, cselekményközpontú, összességében középszerű militarista sci-fi regényt, ami maradéktalanul meg is kaptam. Nylund nyilván nem pl egy Robert Charles Wilson, és igen, ponyváról van szó, ez totálisan nyilvánvaló, de abból szerintem egy teljesen korrektül megírt darabbal van dolgunk. Ami mégis kiemeli a regényt számomra a feledés homályából az az, hogy nagyon élvezetes volt olvasni a Chief eredetsztoriját, a SPARTAN program részleteit meg Halsey szerepvállalását az eseményekben, olyan dolgok ezek, amiket kb. mindig is meg akartam imserni, és ezek mindig is sokkal érdekesebbek voltka számomra, mint hogy éppen melyik Covenant hordát győzik le valamelyik Halo-nál, vagy éppen hogyan potyognak el a Noble team érdekleten tagjai.

    Szóval összességében ez a véleményem a Reach bukásáról. Annyira biztosan nem szar, amennyire lefested, és szerintem az elvárásaid nem voltak a helyükön, még akkor sem, ha ennek az ellenkezőjét állítod. :)

    Az eszemcserét lezárandó, abban legalább egyetértünk, hogy nem értünk egyet, és ezen úccse fog semmi változtatni. Peace. :K

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák