Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szili17

    aktív tag

    válasz Winner_hun #10677 üzenetére

    Azért vannak letiltva a legtöbb helyen, mert szerintem már az IGoban is idegesítő volt hogy "fordulj vissza ahol tudsz", de hol tudok visszafordulni rohadjál meg, adjál már valami alternatívát. Na így a Waze ezt meg tudja tenni, visszafordít úgy, hogy nem kell tolatgatni meg Y-ozni (ami megjegyzem sok embernek nem nagyon megy), így nekik is jobb, meg a többieknek is jobb. Plusz ha látod hogy újratervezett valamiért, vagy eleve rossz irányba vinne, akkor meg tudsz egyedül fordulni. Ha bizonytalan vagy akkor mehet "előre" a Waze után. Arról nem is beszélve, hogy előfordulhat, hogy gyorsabb előre, mint forgolódni.
    Illetve az indulást tekintve, ha neked vissza kell fordulni, akkor az esetek jónagy többségében: eltévedtél, nem követted az utasításokat, tehát már eleve rossz felé mentél.
    Plusz ritkábban lakott területeken (1 utcás falu meg stb) meg hova teszed a megfordulási lehetőséget? Technikailag megfordulhatsz mindenhol ahol nem tiltja semmi, tehát az út közepén is. Akkor legyen tele Csákvár és Vértesbogár között az út megfordulás engedélyezésekkel? Akkor meg az lesz hogy elvisz addig, majd a határban közli hogy "fordulj vissza". Na én biztos hogy ott törnék ketté valakit.

    Egyébként a kérdés amiből ez kiindult, lehet hogy bár a piros pöttynél álltál, a Waze a főútra pozicionált és a rossz irányba. Velem már volt ilyen nem egyszer, de hozzá kell szokni, hogy induláskor rápillant az ember hogy merre is megyünk. Egyrészt tudni fogod, hogy kb mi az útvonal (ami szerintem jó gyakorlat) másrészt látod hogy valami ilyen huncutság van és akkor korrigálsz az elején, majd mindenki happy.

    "Facts are stubborn things; and whatever may be our wishes, our inclinations, or the dictates of our passions, they cannot alter the state of facts and evidence."

Új hozzászólás Aktív témák