Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • John_Deere

    tag

    Nos, Sziasztok!
    Tudom, hogy réges-régen nem aktuális már a téma és azt is sejtem, hogy mélyen tisztelt cikkíró se fogja elolvasni, amit írok, de gondoltam, miért ne alapon, csak beleköhögök a tesztbe illetve a kommentekbe. Illetve, érdeklődni szeretnék, hol lehet jelentkezni játék-teszt írásra? Ugyanis, bár nem agresszióból mint inkább őszinteségből mondom, mind színvonalra, mint részletre, mint helyesírásra meglépem a lécet.

    Szóval, látom, senki sem említi, hogy ez az első olyan autósport játék, mi több, igen, szimulátor, amelyet a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) homologizált, azaz elfogadott szimulátorként, a valóságnak hű részleteknek megfelelő játékként tisztel.
    Persze, alapesetben ez a kutyát se érdekelhetné, de azért ez 2 szempontból is érdekes:
    1. A "kevés" autó, amely a játékban szerepel, mind olyan részletességgel lett kidolgozva, melyet játékban nem láttunk eddig. Mind egyesével ellenőrizve lett a FIA által, viselkedésre, megjelenésre, stb. Ez persze, megint a kutyát sem érdekli, így gondolom, innen fakad az, hogy a játék Scapes módjában található valódi háttérben gyakorlatilag rengeteg, szinte valósághű képet készítenek a játékosok, konkrétan 1 valós, 1 játékbeli tesztben sok, a játékkal nem játszó illető elvérezne, hogy adott kép eredeti-e vagy Scapes-es. Ez fontos, ez kell.
    Miért is? Mert ez a játék autóbuziknak készült.
    A Project Cars 2? Az egy NFS Shift X+1. rész (micsoda? bezony, nézz utána, őnekik volt közük hozzá).
    A többi játék árkád, vagy valami rossz akciófilm+játék, 11 éves gyerekeknek készítve, ugyancsak tárgytalan.
    Mert ez a játék autóbuziknak készült.
    Minden gyártó múzeummal, történelemmel rendelkezik (érdekes módon ezt sem említi mélyen tisztelt cikkíró), elkezded olvasni, nézegetni, és érzed, hogy ez nem egy autós játék. Ez AZ autós játék. Ahol a részlet nem a 2500 falevél 4K megjelenítését jelenti, vagy minden fűszál külön éljen...
    2.A játék erősen az E-sport felé kacsintgat, megjegyzem, jó alapja van a FIA-val hozzá és a 150 (kb., mondtam egy számot) autó tényleg 150, ez is bőven elég a játékosoknak kitanulni, memóriázni, totál felesleges 500. Mert habár jól hangzik, persze, de a minőség romlására menne. Plusz, tegye fel a kezét, aki tényleg 500 autót képes megtanulni kezelni. Márpedig online-on magasabb szinten bezonyám kell. Ehhez elengedhetetlen volt, hogy a szimpla játékos karrier módot hanyagolja a játék, sokak keserű szájízét megalapozva, tehát igen, ez a Gran Turismo, nem az a Gran Turismo, amit egyesek vártak. Ez egy új Gran Turismo, ami, véleményem szerint, jó útra lépett, hogy a jövőben is megállja a helyét.

    A játék teljes ára a játékot takarja.
    NINCS ÉS NEM LESZ MIKROTRANZAKCIÓ VAGY FIZETŐS DLC! A héten is ma jött több plusz új autó, ezt játékbeli valután veheted, kész. Ezt is érdemes lenne megjegyezni mélyen tisztelt írónak, úgy gondolom, ma már kiemelkedően fontos tényező, pláne, hogy tudok olyan autós játékról, ahol már lootbox is van...

    Hibák vannak, a játék (vagy szimulátor) nem tökéletes természetesen. Vannak bugok, az online versenyekben a büntetési rendszer néha bicsaklik, de ezek javíthatóak (remélhetőleg lesznek is javítva).
    Illetve természetesen PSN nélkül aligha élvezhető a játék, ez tény.

    Kell-e Neked ez?
    Azt Te tudhatod.
    Autóbuzi vagy? Akkor kell.
    Szeretted a régi Gran Turismokat. Nem feltétlenül, ha a karrier mód miatt vetted anno.
    Én megvettem, szeretem, igyekszem nem elfogult lenni, ezért írtam inkább csak tényeket, mint Szerintem-el kezdődő mondatokat.

    Oh, tényleg a cikkírói ajánlatom még él...

    [ Szerkesztve ]

  • John_Deere

    tag

    válasz body007 #39 üzenetére

    Köszönöm, kissé méltatlannak tartom, ha egy játékot nem mutatnak be teljesen korrekten, legyen az ez a játék vagy egy NFS Payback: ha már tesztelő vagy, játszol, bemutatod, akkor legyen teljesen átfogó és őszinte, nem elfogult. És, helyesírási hibáktól mentes 2018-ban. :U

    By the way, igen, a pénztárcám nem örül neki, de nagyon bele tudnék merülni egy korrekt szett használatába... :K :P

Új hozzászólás Aktív témák