Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsuzsabar

    újonc

    Sziasztok! Kíváncsi lennék a tapasztalatokra! 2010-ben műtöttek először LV-SI 6cm-es sérvet távolítottak el. 2 éve újra fáj a hátam,változó erősséggel. .Egyik reggel össze rogytam és nem éreztem a bal lábam.Januárban újra műtöttek nagy fokú hegesedéssel,ideggyök gyulladással. 2 hete eléggé fáj a lábam és a derekam,pedig mindent betartok.A doki ki írt gyógytornát,fiziko,-balneotherápiát. Azt mondta,nem fogom tudni elkerülni a stabilizációs műtétet,de amíg bírom a fájdalmat húzzam ki mert nagy műtét és csak a bénulástól ment meg,a fájdalomtól nem. Van valakinek tapasztalata a stabilizációs műtétről? Köszönöm az infókat!

  • zsuzsabar

    újonc

    Nagyon köszönöm,hogy reagáltatok! Igen,az első műtét 2010 elején volt. Utána kb 1 évig voltam tünet mentes.Aztán fokozatosan erősödtek a fájdalmaim. Jártam akkor is gyógytornára,kíméltem, fiziko terápia, gyógymasszőr. Sajnos az elmúlt másfél évben az 5 éves kisfiam is daganatos lett,így sokat voltam vele kórházban és persze emelgetni,tartani is kellett. Tavaly novemberben voltam MR-en sérvet nem de hegesedést kimutatott. Most mikor rosszul lettem nagyon nagy fájdalmaim voltak,már hajnalban alig tudtam lábra állni,mert olyan merev görcsös fájdalmam volt,aztán az egyik talpra állásom,már nem sikerült és össze csuklottam,utána már a vizelet ürítéssel is gond volt.Az István kh-ba vittek be ott még 1 hétig tartottak,mondván,csak tudat alatti a fájdalmam. Majd meg csinálták az MR-t és sürgősséggel átvittek az OITI-be.Dr Balogh műtött. Az Lv-SI porckorongot el kellett távolítani. Az első 4 hétben nem fájt,csak sokat görcsölt a bal lábam,térdtől lefele.Alig tudtam lábra állni. Néha úgy éreztem, mintha a térdem alatt és bokánál el szorítanák a lábam és majd szét fakadt. Most ez már enyhült,de nagyon fáj a derekam és a lábam./ hétig csak az alap lazító gyógytornát csináltam,utána kezdtem a gyógytornászhoz járni. Ma van a 8. hetem műtét után.

  • zsuzsabar

    újonc

    37 éves vagyok. Az első után nem mentem vissza dolgozni,mert 2 éves volt a fiam. Szerencsére volt segítségem! Egyébként szociális gondozó vagyok egy gyermekotthonban.Most kéne mennem dolgozni,de így esélytelen egyenlőre :( A mentő be vitt,szirénázva, vakum ágyban. Majd a kórházba este közölték,hogy próbáljak meg wc-re menni,mert az ágytálat úgysem bírnám. A párom és anyósom végig verték az asztalt,hogy végre történjen már valami,majd amikor már a betegjogi képviselőt keresték meg,akkor intézkedett a doki. Pénteken vittek be az Istvánba,vasárnap már volt MR eredmény és szerdán "sürgősséggel" vittek át az OITI-be. Felháborító volt az egész. Nem volt branül,gyógyszer... Most abba bízom,hogy még ki tudom húzni egy ideig.

Új hozzászólás Aktív témák