Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imee1981

    csendes tag

    Sziasztok!
    Végigolvastam az összes hozzászólást, mivel én is érintett vagyok benne (műtött), úgy gondoltam én is leírom a tapasztalataimat.
    30 éves vagyok és 2009-ben diagnosztizáltak nálam 2 gerincsérvet, egy kisebbet és egy nagyobbat a szokásos helyeken L5 S1 :D . Akkoriban még nem voltak túl nagy fájdalmaim, de gondoltam megnézetem.
    Persze ezután semmi sem változott, ugyanúgy éltem ahogy addig, mivel túl nagy fájdalmaim nem voltak, és nem igazán tartottam fontosnak.
    14 éves korom óta űzöm a testépítést sokszor nem igazán a legkímélőbb módon, aztán építkeztem és ott is rengeteget dolgoztam.Sokszor fájt a derekam meg enyhén a lábam,de hamar el is múlt, így semmin nem változtattam (pedig kellett volna).
    2011-ben fát vágtam 3 héten keresztül, és nagyon fájt mindenem (megjegyzem itt már sokkal erősebben) . Próbáltam tornázni, de attól még jobban fájt.
    Aztán elmentem dolgozni és a reggeli órákban köhögtem egy nagyot!
    Na ez betette az ajtót, ekkor olyan fájdalmat éreztem, amilyet azelőtt még soha.
    KISZAKADT a sérvem! A sürgőre négykézláb mentem be, ott kaptam infúziókat, az segített , de mivel a CT eredmény kimutatta a szakadást, így bementem nyíregyházára és felkerestem egy orvost, aki másnap meg is műtött.
    Műtét után rehab 3 hét (fiziko,masszázs,mágnes) .
    Nagyon sokat javultam 1,5 hónap után már nagyon jól voltam. A feleségem gyógytornász, ismeri és elvégezte a legtöbb módszert, köztük a mckenzie-t is, ezért ő tornáztatott. Fájdalomcsillapítót alig szedtem, nem voltak elviselhetetlen fájdalmaim, de ha volt is a tramadol-tól elmúlt (tudom ajánlani mindenkinek).
    A torna rengeteget segített és az úszás is, de most 2 hónappal a műtét után megint eléggé fáj a derekam, csípőm lábam. :W

    ]Egyszerűen nem értem miért van ez? Talán a hegesedés? de az eddig miért nem jelentkezett. És vajon meddig fog még fájni?
    Jövő héten megyek MR-re, és kiderül, de akkor sem értem!
    Ráadásul már februárban mennem kellene dolgozni! Muszáj! :(

  • imee1981

    csendes tag

    Ha jól értelmezem, akkor másodjára már nem műtöttek meg?
    Van benne valami, de a sérv hová tünt?

Új hozzászólás Aktív témák