Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iker55

    csendes tag

    Sziasztok.

    Böngésztem és nagyon sok okos információhoz jutottam a fórumon. Így a belépés mellett döntöttem, bízva az itt jelenlévők segítőkészségében.
    Nem találkoztam az enyémhez hasonló esettel (igaz minden hozzászólást nem is olvastam el).
    LIII-s csigolyánál lévő sérvvel műtöttek 09.16-n, hosszú várakozás (06.21-től) és mindennel próbálkozás után. Értem ez alatt a szokásos konzervatív módokat: mint infúzió, helyi injekció blokád, mindenféle fájdalomcsillapító és izomlazító, elektromos kezelések..stb.
    Műtét előtt kegyetlen fájdalmam az volt, de zsibbadás semmi. Ülőgumóból a jobb lábba sugárzó fájdalmam volt.
    Műtét után ébredéskor: derékban fájdalom, lentebb a teljes ágyéki részemben pedig csak a zsibbadtság. Rögtön szóltam, de azt mondták , ez még most természetes.
    Sajnos kiderült nem igazán van így, mert a zsibbadtsággal együtt a vizeletem leállt, a székletet pedig nem tudom tartani. Katéterezek és pelenkázok.
    Ez a mai napig így van, bár jártam hólyagstimulálásra, így a vizeletem javult. Általában hajnalban és reggel nem sikerül spontán, de napközben kezd működni.
    Ami aggaszt! Ha van két jó napom, nem zsibbad nagyon csak enyhén, nem fáj, csak nagyon fáradékony. Akkor biztos, hogy jön egy harmadik nap, amikor teljes visszaesés jön aztán lassan javulgat megint. Nem teszek semmit, csak egyszerűen így működik.
    A zsibbadtsággal romlanak a funkciók is, rosszul járok, nem tudok a fenekemen ülni....
    Már 6 hetes elmúltam, mindenkinél nagy javulásról olvasok ilyenkorra.
    Van -e valaki(k) aki hasonló problémával küzd(ött) műtét után?
    Mikorra várható jelentősebb javulás szerintetek? Orvos állítja nem hibázott MRI sem mutat semmi különöset, sőt szerinte ENNEK EL KELL MÚLNIA!
    Várom ötleteiket, segítő hozzászólásaitokat.

    [ Szerkesztve ]

  • iker55

    csendes tag

    szlibud! Kösz.Priviben válaszoltam.
    biker! - köszi Neked is.
    Mindenkinek további javulást.

    [ Szerkesztve ]

  • iker55

    csendes tag

    Sziasztok.
    Mindenkinek akit érdekel: idegre a Milgamma gyógyszer vagy injekció és a mágneságy-terápia tényleg jó, kipróbáltam. B12, B6, B1 vitaminok szedése szintén hatékony.Nem csodát tesz, csak elviselhetőbbé válik a zsibbadás.
    És iszonyú sok torna, úszás .Nem egyszerre, hogy ne legyen túl erőltetve. Ja és úszás inkább háton és gyors. Én 3 hónapos vagyok most kezdek mellúszásban is próbálkozni, már megengedte az idegsebész. Jobbulást és kitartást kívánok.

    [ Szerkesztve ]

  • iker55

    csendes tag

    Sziasztok!
    Be-benézek, olvasgatok és várom én is hátha akad közületek valaki, aki egy csodát tár fel a gyógyuláshoz. Helyette csak a rossz hírek érkeznek ide.

    Andika! Ez tényleg nem jó eredmény, és még tetézi, hogy ennyit fizettél. Mondanám, hogy a híres Telky! - ugyanis az unokaöcsémet is ott műtötték, és elszúrták. Ennek már 2 éve , de ma is fáj a dereka és nem is bír semmit úgy, mint régen.
    A per tényleg kétséges, nálunk nehéz bizonyítani. Bár egy jó ügyvéd ......?
    Azért nem merem őket bántani, mert engem nem ott műtöttek mégis csapni valóan elkeserítő az állapotom. 4 és fél hónap után, még nem tudok két-három órahosszánál többet sem állni, sem ülni. Vizelet, széklet inkontinenciám is megmaradt. Két kg súly "cipelése" már komoly gond számomra. Zsibbadás, görcsölés...stb. Szóval nulla teherbírás! Pedig MR szerint nem csináltak ordító hibát. Minden a helyén nem vágtak át semmit.
    Hurrá örülök :C
    Gyuri! Nem hat hét, de hat hónap is kevés!! - főleg, ha valami nem jól sikerült. Gondolok itt az ideg megszorítására, megnyomására...stb
    Ez már elég ahhoz, hogy küzdjön a szervezet, na meg Te is.
    Talán a kitartó torna, úszás az tényleg hoz némi eredményt. Bár, ha megteheted a fürdő és a masszázs is sokat segít.

    [ Szerkesztve ]

  • iker55

    csendes tag

    válasz egykettő #3590 üzenetére

    Kedves "egykettő" !

    Végtelen sajnálom, és együtt érzek veled a történtek miatt.
    Azért írok, mert 12 évvel ezelőtt nagyon hasonlóan jártam
    a gerincsérv műtét után /LIII-LIV/. Akkor léptem be erre a fórumra is. Elkeseredésemben, kétségbeesve kerestem bárkit, bármit
    aki/ami segíthetett volna. Akkor itt nem volt senki, aki
    hasonló rossz helyzetben lett volna.
    Most én itt lehetek neked, természetesen csak, ha szükségét
    érzed némi gyakorlati, "kivitelezési" tapasztalatnak.
    Tolakodó semmiképpen nem szeretnék lenni. Teljesen rád bízom a döntést.
    Az email címem: maxi.magdi@gmail.com

    Üdvözlettel, Magdi
    /bocs, ha helyesírási vagy más hibát találsz, de telefonról írok/

  • iker55

    csendes tag

    válasz egykettő #3592 üzenetére

    Szia!

    Először is hogy vagy? Van e változás valamiben? Lehet ez sajnos költőinek tűnő kérdés, épp tőlem
    Igaz, minden eset más és más. Nem is elkeseríteni akartalak, igaz, őszintén mondom biztatni sem. Velem már mindkettő megtörtént. Túrót nem ért.
    Amit nagyon fontosnak tartok. Haza ne menj, semmi pénzért ilyen állapotban. Fogadd el a rehabot, és ha kell maradj inkább 3 hónapot, mint egyet sem.
    Meg fogom indokolni miért írom ezt, de sajnos megint nem vagyok otthon, nincs gép a közelemben. Teló meg nem alkalmas a hosszú levél írásra. Megkérdezhetem mennyi idős vagy? Illetve hogy dolgoztál e még?
    Legtöbb mondandóm elég személyes, így azt csak gépről akarom megírni. Pénteken utazom haza, hétvégén írok, csak adjál valami magán elérhetőségét. Illetve emailomra írjál, azt hiszem már megírtam.
    De itt van újra. maxi.magdikukacgmailpontcom
    Addig is kitartást és épülgess

Új hozzászólás Aktív témák