Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ripla

    őstag

    válasz Squirrel #37 üzenetére

    de ez miért baj? a mai világban már gyakorlatilag nincsenek hírek, nincs mit megbeszélni, minden a szemünk előtt zajlik real-time-ban. nem kell fizikai kontaktus ahhoz, hogy megbeszéljünk bármit, ami történik a bolygón.
    saját példámból kiindulva, én is erősen mizantróp alkat vagyok, semmi kedvem találkozni akármilyen társaságokkal, és időt szakítani a többi ember fecsegésére, világnézetére, vagy épp a hűdeokos gondolataira, mert egyszerűen nem vagyok kíváncsi rá. inkább vagyok itthon és foglalkozom a saját dolgaimmal, és csak azzal ami engem érdekel.
    nem érdekel a nagyvilág, mert csak a sz*r ömlik belőle folyamatosan, ezzel meg nem akarom szennyezni sem a gondolataimat, sem pazarolni rá a drága időmet. ezért nincsen tévém sem, ezért nem olvasok és nézek híreket, és ezért nem járok el semmilyen közösségbe, mert lesz*rom, hogy ki mit gondol vagy mit akar, egyszerűen csak nem érdekel.
    mellesleg amit felhoztál problémát, az évezredek óta létező jelenség, mégsem halt ki az emberiség. már az ókori rómában, a gladiátor játékok alatt is azon ment az aggódás, hogyha mindenki szórakozni jár, akkor ki fog dolgozni. aztán nézd meg, mégis egyre több ember van a véges számú javakra, ahelyett, hogy lenne max. 3 milliárd ember a bolygón, bőven elég lenne. ez utóbbi probléma meg a szegénység melegágya, mert egyre vékonyabbra kell vágni a tortát, de ez már egy másik történet...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák