Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz bbmt #19032 üzenetére

    Na, akkor te tudod nagyjából, hogy miről van szó.
    Nekem sajnos a lepattanás esélytelen volt, (2009-ben már aktívan gondolkodtam rajta, hogy hová tudnék, sőt egy időbe a melóhelyem felett volt is egy lakás, amiben hétköznap lakogattam, ott pusztán rezsiért voltam, a tulaj lakása volt, ha nem kellett neki, akkor nyugodtan lehetettem ott, ő meg örült neki h van egy ingyenes éjjeli őr aki vigyáz a lakásra és alatta a cégre, de ez olyan félmegoldás volt, mert pl hétvégén mindig haza kellett jönnöm) javarészt az anyagiak miatt pont. 2011-től meg mégrosszabb lett amikor egy sokkal rosszabb fizető munkahelyre kellett váltanom kényszerből... utána jött 2012-ben a MÁV ami a "hogyan mehet félre egy alapvetően jóötlet" iskolapéldája az életemben, és anyagilag sem volt akkor egy jó döntés, de szerencsére utána visszakerültem a számtech boltba, ahol már gyakorlatilag a teljes fizetésemet haza kellett adjam, még szerencse, hogy voltak fusik meg csúszópénzek, pl a bérletet is abból tudtam magamnak megvenni, meg az ebédet mindennap meg ilyenek ...
    s mikor meghalt anyám először kétségbeestem, hogyha a nyugdíja meg a fizetésem, (meg addigra már öcsém is pénzelte az egészet) nem volt elég akkor mi lesz??? Aztán fura mód, ahogy elültek a hirtelen kiadások (temetés, a sok számlaelmaradás stb.) szépen lassan láttuk, hogy egyáltalán nem is olyan vészesek a költségek mint ahogy elő volt adva.
    nem véletlenül voltam meggyőződve még a hagyatéki tárgyalás után is jó ideig, hogy valahol tuti van egy vagyon félretéve, mert az, hogy évekig nélkülöztünk 3-4 fizetésből/nyugdíjból, annak valahol meg kell lennie... De nem volt. Pedig most milyen jól jönnének azok a milliók...

    De egy dologért azért én is hálás lehetek : valószínűleg sosem jutott volna eszembe elmenni Ciprusra, - ami életem nagy élménye volt - , ha minden rendben van az anyagiakkal. Valószínűleg maradtam volna a számtech boltban, annak bezárásáig. (sajna már nincs meg :( )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák