Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szebe

    őstag

    válasz hcl #9004 üzenetére

    "meg sok idióta lusta hosszan nyomni a telefonon a betűt"

    Azóta is visszasírom, Nokia 5800 (valamelyik Symbiannal), beszúrtam egy aposztrófot a betű elé, és rakta az ékezetet. Azóta sincs telefon, amivel olyan gyorsan és pontosan tudnék gépelni.

    [ Szerkesztve ]

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • Gabibácsi

    tag

    válasz hcl #9004 üzenetére

    Pont ezért mutatják hogy ők milyen menők :) Én angol és dán billentyűzetről is használok (illetve használtam, most magyar van a céges laptopon, eddig 5 évig angol) ékezeteket, de az esetek többségében ipadról írok ide, akkor is használom.

    [ Szerkesztve ]

    Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz hcl #9004 üzenetére

    Persze, hogy ékezetek nélkül írtak régebben is sokan (köztük én is): a kapudrog mikroszámítógépeken (C64, ZX Spectrum, etc.) nem volt magyar billentyűzet (sőt, a ZX Spectrum 48K-m gumibillentyűit még billentyűzetnek is csak túlzással merném nevezni :D), később a PC-knél szintén nem. Létezett ugyan egy util (ha jól emlékszem, MultiKey volt a neve), ami memóriarezidens programként futott a háttérben, és lehetett vele ASCII ékezetes karaktereket írni (talán az adott gomb többszöri megnyomásával? erre már nem emlékszem pontosan), de ő és ű csak kalapos volt pl. A '90-es évek második felében jött az internet, de a neten szintén nem sokszor használt az ember ékezeteket (több megányi IRC chatlogom bizonyítja ezt), hiába támogatta már normálisan a Win95 a magyar ékezetes karaktereket. Jöttek a (gombos) mobilok, SMS-ekben szintén nem használtunk ékezeteket. (Sőt, néha szóközöket sem, hogy a 160 karakter minél több információ közlésére elég legyen.)
    Nagyon sokáig én is így írtam. Persze már régen leszoktam róla, de olvasni a mai napig nem probléma, igazából annyira "fordul" már olvasáskor a szöveg, hogy többnyire észre sem veszem, hogy ékezettel vagy anélkül írták-e.

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák