Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Gabibácsi #6318 üzenetére

    PC összeszerelést nem is, HW ismereteket és pár példa assembly/HLA kódot-kódrészletet viszont nem árt mutatni, hogy is működik a gép, mit rejt el az oprendszer és a magas szintű nyelvek, hogy a Tablet-okosteló-PC nem is olyan különböző eszközök.
    Tudom, infóbiztonság is fontos, azt is kellene oktatni.
    Mindenesetre fontosabb a HW ismeretek, mint az Iliász, és annyi időt pont rá lehetne szánni, amennyi ideig szenvedtem elolvasni azt a f*$t.
    És tuti nem ugyanaz írta, mint az Odüsszeiát, mert utóbbin egy este alatt átsuhantam és nem csak a terjedelme miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Pötyi

    őstag

    válasz Gabibácsi #6318 üzenetére

    Mert mondjuk a KRESZ vizsgán is volt olyan, hogy illik ismerned felismerés szintjén az alkatrészeket, hogy melyik a szűrő, melyik az akksi, hol az olajszintmérő pálca a motortérben, DE NEM KELL autószerelőnek lenned a jogsiért.

    IMHO úgy gondolom, hogy mind az autószerelés, mind a PC szerelés a hőskorból ered. Amikor lerohadt a kocsi a préri közepén, több száz mérföldre mindentől, kénytelen voltál érteni hozzá, mert ha nem tudtad megbütykölni, hogy továbbmehess, akkor ott döglöttél meg. Ugyanez PC-vel: nem volt minden sarkon kapualj-PC, kénytelen voltál érteni hozzá, mert nem mindenki ismerte és hívogathatta fel '92-ben Dr. Inzelt Pétert, az MTA-SZTAKI igazgatóját, hogy személyesen dugja vissza a lecsúszott MFM kábelt az ember 20 megás vinyójára. Khm!

    (Arról a torokköszörülésrol gondoljon mindenki azt, amit akar...) :DDD

    Szóval úgy gondolom, hogy igenis van az az alapvető szint, hogy amikor felhívja az ember a rendszergazdát a szokásos nem-megy-a-gép mondattal, akkor tudjon válaszolni olyan alapvető bakikat kizáró kérdésre, hogy be van-e dugva? Illik tudni még felhasználói szinten is, hogy árammal megy, tehát ilyenkor nézzen fel, hogy a plafonon világít-e a neoncső, egyáltalán van-e áram a helységben, meg hogy világít-e a hosszabbítós elosztón a kapcsoló, be van-e kapcsolva, be van-e dugva a gyökérkábel a tápba, levonni olyan logikus következtetést, hogy amelyik drót az elosztóból jön, valószínűleg az a tápkábel, felismerni a tápkábel csatlakozójának trapéz alakját, felismerni a pc hátulján a tápcsatlakozót a TÁPON. Egyáltalán hogy KELL LENNIE egy tápnak a gépben, amiben van egy ventillátor, aminek normál üzemben halkan búgnia illik és levegőt kifújni hátul. Na és ha ezt már mind ellenőrizte a júzer és negatív, na majd azután fogja felemelni a seggét a rendszergazda, mert valszeg tényleg valami komolyabb bibi van. De ettől még nem válik szerelővé a júzer, mert ezek ALAPVETŐ dolgok, amit illik tudni nyolc általánostól felfelé, mert ha ilyesmit se tud, akkor hogy marad életben?!?

    [ Szerkesztve ]

    QNX is cool!

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Gabibácsi #6318 üzenetére

    nemtom en vhogy sokkal kevesebb embert latok tablettel keccsolni, mint notist vagy mobilost

    egy dologra lattam meg eddig jol hasznalva: a teruleti kepviseloknel, akik a boltokba kijarnak
    de nekik annyi a dolguk, hogy ikonokra kattintgatnak, amikor felveszik a rendelest, mint a mekiben a kasszas is kb, gepelni minimalis dolgot kell csak
    arra pl kivalo
    email-kben is olyan szo roviditeseket hasznalnak, hogy eloszor nem ertettem mirol szol a level :DDD , de pont azert, mert azzal is kevesebbet kell gepelniuk a tablet virtualis bill-n
    egy specko direkt ide feljeszett sw fut is nekik rajta, nem egy altalanos "letoltheto" vmi

    azonkivul ha desktop gep kozelebe kerulnek egybol odaulnek az ele.... vmiert

    több drón kell ;P

Új hozzászólás Aktív témák