Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szebe

    őstag

    válasz KROK640 #19013 üzenetére

    Elszomorítóak ezek a sztorik, amikor a gyerek csak arra kell a szülőnek, hogy eltartsa és kihasználja. Ilyenkor jövök rá mindig, hogy mekkora áldás a normális családi háttér.

    "ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

  • BiP

    nagyúr

    válasz KROK640 #19013 üzenetére

    Igen, ez is egyfajta mobilitás, hogy van egy stabil bázis, és mindig oda térsz vissza.
    De ugye ehhez meg az kell, hogy azt fenn kell tartani (vagy áll benn a pénzed), tehát ilyen 2-3 éves kiruccanások nem játszanak. Valaki meg inkább azt szereti vagy azt követeli meg a munkája.

    A dobozokból élés az meg igény kérdése.

    Azért az kemény, hogy ennyire felélték szüleid a családi vagyont.
    Azért ha napi 2doboz cigi elment, meg főleg a 2-3 liter bor, lehetettek olyan tartozások a háttérben, amire már nem fogsz tudni fényt deríteni.
    (pl. részegen kihasználták, esetleg kezes volt valakinek, tartozások magas kamatra, stb.)

    Azért ilyenkor bosszantó, hogy az ember mégiscsak felelős a szüleiért, pedig ilyen háttérrel anyagilag úgy jártál volna a legjobban, ha lelépsz.

    Mert oké, viszonylag gyakori, hogy ha az ember érettségi után otthon marad, akkor a keresetéből bedob a konyhapénzbe. De hogy gyakorlatilag Te tartottad el őket, az nem nagy biznisz. Főleg, hogy eredetileg nem szorultatok volna rá, hanem csak simán elkótyavetyélték.

    #19014 DJGABI : Én is így állnék hozzá, ezért kérdeztem korábban, hogy könyv nélkül, elvárások nélkül átlag scifinek mennyire fogyasztható.

Új hozzászólás Aktív témák