Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    Most egy történet, amikor én voltam a dolgok másik végén... vagy mégsem?
    A Szuperakciós 250GB-os HDD esete :

    2007-et írtunk, épp akkor kezdtem egy számtech boltba melózni, még tört hónapban voltam az elején. Egyik nap délelőtt mondta a főnök h írjam ki a weblapra, hogy a 250GB-os HDD-re szuper akció van, mert túl sok van belőle most készleten (12db volt, azt mondta, hogy elég ha 4-6db marad), és ezért 12500ft-al mindennel együtt ennyiért kínáljuk. Ki is írtam a weblapra annak rendje módja szerint.
    Később, kora délután megjött a (tört havi) első fizetésem. Emiatt megindult a fantáziám, és elkezdtem játszadozni a gondolattal, hogy hát végülis ha nagyon nagyon összehúzom a nadrágszííjat... meg itt dolgozom, csak ideadja 11-11,5-ért, de még ha az utcai árat kell kitokolnom is nagynehezen valahogy majd csak megoldom... Mert otthon 120+80GB van, ideje lenne fejleszteni valamit a gépen, és végre megoldódnának a hely gondok... de jön a hétvége szóval lenne időm a Windowst is átrakni rá... Addig játszottam a gondolattal, hogy munkaidő végére megszületett az elhatározás, hazaviszek magamnak egy akciós winyót, lesz ahogy lesz.
    munka után odamentem a főnökhöz és mondtam neki h hazavinnék egy 250-es winyót, persze úgy h itt helyben azonnal kpban kifizetem. Azt mondta h semmi akadálya. Lekapott egye a polcról megnézte a cimkét rajta, majd közölte, hogy nekem akár 15ezerért is ideadja. Mondom neki, hogy főnök ne csináld már, ma írtam ki, pont a te kérésedre, hogy 12500ft bárkinek, mert akciós.
    Erre mutatja nekem, hogy nézzem meg a beszer árat, 14000ftért jött darabja, és hát ez így veszteséges lenne, meg azért egy 1000-est még rádob mert ugye haszon is kell. Mikor mondtam h utcára meg 12,5? akkor azzal jött h bejön a vevő aztán vesz sok mást is, és akkor így belefér ennyiért.
    Na ekkor kellett volna azt mondanom, hogy ok, adok most egy 10-est az 5-öst meg vond le a köv fizumból.... ehelyett azt mondtam (újonc friss mazsola voltam a cégnél mondjuk, kb az első hetem vége volt) hogy jó, ezesetben akkor köszönöm nem kérem.
    A hétvégén aztán költöttem a pénzből, azzal h akkor most úgy sem lesz winyó. Hétfőn elmeséltem havernak aki közölte velem h imért nem szóltam hamarabb, beesett volna ő mint vevő az utcáról, és elvitte volna ennyiért nekem a winyót. De eddigre már mindegy volt.
    Aztán köv hónapba is közbe jött valami, ami miatt nem volt annyim rá (akkor mondjuk már 15-ért ment megint) aztán elkezdtem a 320-as majd a 400-as felé kacsingatni, aztán lassan jöttek az 500-asok is ... én meg végül majdnem 2 évvel később egy 1TB-osra csaptam le végül. (nem mellesleg ez az 1TBos mai napig megvan és működik, pedig e hónap elején volt 10 éve, hogy megvettem. (2009 okt 5-én vettem)
    Amúgy ettől az esettől eltekintve nagyon jó főnököm volt, és végül évekig maradtam a cégnél, és amikor váltottam pár év múlva visszahívtak, és visszamentem és szerettem. Szerintem mai napig ott dolgoznék, ha nem zár be a bolt :(

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák