Új hozzászólás Aktív témák

  • h-yle

    addikt

    válasz jimessor666 #3 üzenetére

    No. Belehallgattam pár részbe olyan össz. fél órát. Rosszabbra számítottam. :D

    Nekem a ki mivel játszik szegmens rohadtul nem volt érdekes. Én most EveOnline-al, DAO-el meg GTAIV-el játszom de rajtam kívül ez kb. senkit nem érdekel. Akkor releváns a dolog, ha aktuális címről (jelenleg ilyen mondjuk a GoW3, Heavy Rain, FFXIII...) van szó. Mert jó a WoW jó a TL, meg a Peggle, de lehet hogy kevésbé érdekes téma mint kivesézni a Bizarre Creations új játékának béta változatát.

    A másik ami zavart, az a nagyon sok gamer szleng. Tudom, hogy gamer podcast, de valahogy irritáló amikor beszédben (kivétel a játék TS-e) hallok olyanokat, hogy mob, dps, 65k... Egy két alkalommal jó, de itt nagyon sok. Hisz ti már gyakorlatilag egy "rádiós" műsor vezetői vagytok, nem lehet úgy beszélni, mintha épp waron lennétek. :P A káromkodás viszont egyáltalán nem zavar. :)

    Szintén a fentiekhez kapcsolódik, hogy adott esetben nem mindig derül ki mi a rákról szól az adott játék. A szlengjének használata pedig ezt még jobban hátráltatja. Ha beszéltek egy adott címről, ami mondjuk először szerepel a podcastban, akkor nem árt körülírni, miről is van szó, milyen a stílus. Mert bár a legtöbb esetben megpróbálkoztatok vele, nem mindig jött össze a dolog :)

    Ilyenkor jól jön ha bevezettek egy amolyn kérdezz felelek szerkezetet, amikor az adott emberke aki játszik a játékkal elmondja a kis monológját, majd a többiek belekérdeznek a hallgató fejével gondolkodva, és így kialakul egy beszélgetés az adott témában.

    Itt jegyezném meg azt is, hogy nagyon soknak éreztem a lefedett témák számát. Ha valamiről csak 1 percet beszéltek akkor inkább hagyjátok ki a műsorból. Beszéljetek csak mondjuk 10 dologról de akkor azt jól vesézzétek ki. Legyen az technológia (Natal, Move pl. bár ez a szegmens egész jó volt), hír (mittomén: Steam a Mac-en), játék (GoW3 FFXIII...), vagy vitatéma (pl. digitális letöltés, DRM...).

    Technikai szempontból pedig jó lenne, ha mindenki be lenne mikrofonozva, de lenne legalább 2-3 miki. Ez gyak. 1 full alap mikrofonkeverő (5k - csillagos ég), meg 3 alap miki (3x 3k - csillagos ég) beszerzésével megoldható, szóval szponzorációval ki lehet termelni.
    Figyeljetek arra is, hogy hangosan, érthetően, és tisztán beszéljetek.

    Szóval hajrá hajrá, remélem összejönnek a dolgok, és tanúi lehetünk amint megszületik egy világszínvonalú magyar gamer podcast. :)

    Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

Új hozzászólás Aktív témák