Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doosa

    aktív tag

    Sziasztok!
    Én nagy megelégedéssel használom ezt az órát (Alu WiFi-s verzió). Hardverben szerintem nagyon rendben van, szoftverben Android után kicsit furcsa volt, de már egészen megbarátkoztam vele.

    Elsősorban úszás tracking miatt váltottam és maga a tracking nagyon jól is müködik, viszont az shealt- felületéről nem vagyok elájulva, sőt.
    Szerintem nem szeretnénk sokat, össze akarom hasonlítani az edzéseket. Hossz idők, csapásszámok úszásnemenként.
    Nekem az is teljesen jó lenne, ha ezeket az adatokat csv-be ki tudnám menteni.

    Van aki tud esetleg erre megoldást?
    A Samsung saját developer Data viewer-ét próbáltam, de nekem az már túl raw data :D

  • Doosa

    aktív tag

    válasz Juhaszatti #1297 üzenetére

    Sajnos ez csak elméletben hangzik jól. A gyakorlatban az órán lévő Spotify app "túl jó", önálló entitás. A telefontól függetlenül tök jól müködik, ha a közvetlenül az órára csatlakozott BT fülhallgatón (vagy közvetlenül az óra hangszóroján :F ) szeretnél zenét hallgatni. De ha olyan alap dolgokat szeretnél, mint a telefon futó zene megállítás vagy újra indítás akkor nagyon rossz. Az órás app nem közvetlenül vezérli a telefonon fotó appot, hanem a Spotify szervereken keresztül. Ez azt eredményezi ( legalábbis nálam) hogy ha gyenge a térerő akkor kb 10mp megállítani egy számot, de ez még a kisebbik kellemetlenség. Ugyanis ha leállítottam a számot és 5-10 perc múlva újra akarom indítani, akkor már az órán kezd el szólni a zene. Nagyon gáz.

    Update:
    Az órán lévő zene vezérlővel jól vezérelhető közvetlenül. De az tényleg fapad.
    Ráadásul nem müködik a trükk, hogy visszamész az órán Spotify app ba és onnét választasz egy lejátszási listát, mert az azonnal az órán indul el. A watch os es verziót nem ismerem, de az Android wear es verzió lényegesen jobb.

  • Doosa

    aktív tag

    válasz ravebp #1442 üzenetére

    Engedélyezi kell mindenféle lokáció hozzáférés és megosztást a telefonos app-ban is. Van olyan amit csak első indításnál kérdez meg szóval ki kell törölni az app datát és újra konfigolni. De a korábbi edzések térképe még így sem fog megjelenni. Csak az ez utániak.
    Elég gagyi.

  • Doosa

    aktív tag

    válasz storm3 #1690 üzenetére

    Ez müködik BT only verzióval is. Spotify + Samsung health kombinációval.
    DE
    Van egy nagyon idegesítő jelenség, ha netán zenét szeretnél hallgatni sport közben Spotify rol. Akárhányszor megszólal a coach megáll a zene és kézzel kell újra indítani. :W

    Én ezért nem használók coach ot, de pl futásnál így is kilométerenként megszólal és akkor lehet nyomogatni.

    Illetve ami még fontos infó, hogy high accuracy GPS és Spotify BT füles lejátszás kombinációval max 2-2,5 órát bír az aksi (44mm)
    Legutóbb valamiért törölte az óra az összes offline számomat spotifyn és ezért egy másik futó hotspot-jára csatlakoztam. Alig egy órát bírt az aksi.
    Viszont amit el kell ismerni, hogy nem akadozott, nem fagyott le.
    Ami még meglepett, hogy hotspot on megjöttek az értesítések, tudtam SMS t küldeni, egyedül telefonálni nem.

  • Doosa

    aktív tag

    válasz storm3 #1694 üzenetére

    Relatív sokat keresgéltem, de nem találtam megoldást a coach-ra.
    Én akku gyilkos üzemmódban használtam, még az AoD is be volt kapcsolva.

    Szerintem kb 50-50 a GPS vs BT zene lejátszás.

    Nem próbáltam még, de szerintem high accuracy GPS és AoD nélküli jobb eredményt lehet elérni.

    [ Szerkesztve ]

  • Doosa

    aktív tag

    válasz storm3 #1694 üzenetére

    Ki is próbáltam. 1,5 óra futás közben végig BT Spotify, AoD off, high accuracy GPS off és így merült 30% ot az óra. Ha minden be lett volna kapcsolva kb 50-60% ot merült volna.

    Érdekes, hogy a térkép nem lehet sokkal rosszabb. Legalább is az óra pici kijelzőjén. Merthogy ha nincs bekapcsolva a high accuracy GPS, akkor nem lehet látni telefonon a térképet...

  • Doosa

    aktív tag

    Úgy fest úszás közben beázhatott az órám. :(
    Elég sokat úsztam vele régebben aztán ugye nem igazán lehetett uszodába menni és leálltam. Egy hónapja újra kezdtem és uszás után folyton előjött a galaxy pay (hosszú menü gomb nyomás). Korábban is volt ilyen 1x-2x, de most folyamatosan. Be kellett tennem "úszás módba" hogy ne reagáljon a gombokra, de ezután meg elég gyorsan lemertül.
    Feltöltöttem, de ugyanolyan maradt szóval kikapcsoltam. Mikor vissza akartam egy nap múlva kapcsolni elösször bekapcsolt, de utána boot loop-ba került és szinte teljesen lemerült.
    Pihentettem még pár napot, akkor sikerült bekapcsolnom, de olyat láttam amit még soha: mintha az amoled meg lett volna repedezve és átvilágott a kijelzőn a pulzusmérő zöld ledje :Y . Nem biztos, hogy az volt, de zöld volt és olyan ütemben vibrált ahogy a pulzusmérő ledje.
    Kishíján el is temettem az órát, de egy hét mulva megint bekapcsoltam, és akkor már csak az volt a baj, hogy a menü gombot érzékelte. Egy napot használtam is úgy, hogy "úszás módban" volt, nem is merült le gyorsan.
    Eltelt még 2-3 hét és most kvázi hibátaln az óra, már majd egy hete :D
    Egyik reggelre elkzedte a menü gomb beszorulásos dolgot, de miután megnyomtam párszor megjavult.

    Azon túl, hogy így jártam és hogy ne vigyem vízbe van valakinek valami ötlete amivel életben tudom tartani az órát? :))

    Külföldi fórumokon olvastam hasonló esetekről és ott is mindenki úszás után tapasztalt hasonlót. Ti hallottatok már hasonlóról? Ettől a hibától függetlenül sem vagyok maradék nélkül elégedett az órával, de jobb híján lehet megint samsungot vennék, csak hogy merjek így...

  • Doosa

    aktív tag

    válasz Schuler888 #7138 üzenetére

    Az úszás mód alapból elindul ha inditom az úszás edzést, szóval persze abban a módban volt.
    De azért nem kell bedőlni az Apple marketingnek. Ha kilépsz a modbol valóban plüttyen hármat és a hangszóróból kijön a víz nagyja, de nincs itt black magic. A gomb nem ettől fog nem beázni a hangszóró túloldalán.
    Az úszás mód egyetlen értelme, hogy kikapcsolja az érintő kijelzőt.

    A többi úszást érintő kérdésre:
    Az úszás mód magától nem indul el ha az óra vizbe ér, csak ha az ember úszást indít.
    A Samsung semmilyen garanciát nem vállal beázásra.
    Ettől függetlenül én édsevizben magamon hagynám az órát, azért van, pl tóban fürdés. Wellness-be mondjuk nem vinmém.

Új hozzászólás Aktív témák