Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Tin #92 üzenetére

    Na megnéztem. A reddites poszt alapján hibás az érzékelő, mert furán érzékel. Egy Note10-el hasonlította össze, képek a posztban a linken.

    A gyors egyujjas lefelé swipe esetén a Note10 azonos távolságra lévő pöttyöket érzékel, míg az S20FE minden érzékelési pontnál 2 pöttyöt, majd a következő távolságban szintén két pöttyöt érzékel. Ezt megerősítem, kipróbáltam csomószor, az S20FE kettesével érzékeli a pöttyöket. Nem tudom, hogy ez hol mit tud okozni, jó lenne valami releváns alkalmazásban megnézni. Görgetésnél nem érzek problémát.

    A másik probléma a két ujjas lefelé swipe, vagy csak két egymás melletti ujj lehúzásával nem két függőleges vonal van, hanem ilyen X-eket rajzol, tehát ide-oda érzékel. Ezt is megerősítem, valóban. Ha fél centivel távolabb rakom az ujjaimat (tehát nem egymáshoz érintve), akkor már jó az érzékelés.

    Itt a túl közeli érzékelést regisztrálja rosszul, és nem tudja eldönteni, hogy az most az egyik vagy a másik ujjat érzékeli. Ez még sokkal jobban kijön pl. a Display Tester program Multitouch részében, ahol amint közelítem a két ujjam, és egymáshoz ér, hirtelen csak 1 ujjnak érzékeli. Még viccesebb ugyanez 4 ujjal, ha egymáshoz ér mind a 4 ujj, egyetlen ujjnak érzékeli!

    Fogalmam sincs, ez mit okoz az alkalmazásokban, de ez így tényleg nem az igazi.

Új hozzászólás Aktív témák