Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz dagonya #155 üzenetére

    de azért érted is, amit erre válaszoltunk? de most komolyan, az összes fuji gép használ kb. egyfajta szenzort (!), oké, némelyik bayer és mások x-trans színszűrősök, de picit tegyük ezt félre: kb. az összes kurrens váz képminősége azonos. ugyanez van a nikonnál stb. pár évente kijön egy újabb szenzor, ahol az első tesztek szerint gigászi a fejlődés, aztán szép lassan kiderül, hogy nagyon maximum és csak bizonyos esetekben fél fé.

    egy fotómasinánál lehet akár hónapokig tesztelni csak az af rendszert. vagy a jpg feldolgozás finomságait. meg még egy pár dolgot. a szenzor szerintem nincs benne az első három legfontosabb dologban, mert tudható, hogy mit tud -- hány évig is ment-megy a sony-alapú 24 mp-es aps lapka? aki nekiáll tesztábrákat nézegetni, hogy akkor melyik vázba téve melyik a "jobb", az nem látja a fától az erdőt.

    én értem, amit mondasz, nyilván egy fotómasinánál a legfontosabb paraméter a képminőség. szerencsére épp erre lehet ma már azt mondani, hogy nem kell aggódni, az rohadt durván jó, kb. bármit is veszel. :K

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Új hozzászólás Aktív témák