Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz khron78 #54 üzenetére

    Az értékállóság és a minimális különbség sajnos egyaránt messze van a valóságtól (persze nem is egy árkategória a kettő, amíg az X-T3 volt neki, az is megfelelt)

  • nozs23

    addikt

    válasz khron78 #54 üzenetére

    "A Fujihoz olcsóbb, jobb, minőségibb obikat kapni, mint a Sony APSC vonalhoz. A Sony FF-hez meg olyan minimális a különbség, hogy nem éri meg azt a plusz
    pénzt. És akkor még a Fuji színeiről nem is szóltam. "

    Egyrészt a Sony APS-C-re ott van az 1,4-es kiváló Sigma sor jóval olcsóbban, mint a Fuji megfelelő. 16-55 f/2.8 is megjött már csak a hosszabbik vége hiányzik, hogy meglegyen a klasszik fényerős zoom páros is.

    Az meg, hogy minimális a különbség Sony FF-el összevetve nem annyira állja meg a helyét. Egyrészt az 1.4-es FF fixeknek megfelelő APS-C obi nincs, ugyanez elmondható FF 2.8-as zoomokról. Valószínűleg nem is lesz és nem is kell, hogy legyen. Aztán ott vannak a 40-60 megapixeles gépeik, amire a Fuji szintén nem (tud) alternatívát kínálni.
    Tehát akinek ebben a kategóriában kell ez a fényerő, mélységélesség vagy felbontás az nem tud mit választani Fujiból.

    Aztán ott van még a MILC-ek között messze legjobb AF, ez elmondható mind a croppos, mind az FF vázaikról.

    Én elhiszem, hogy neked ez nem ér plusz pénzt, de van akinek igen. Engem mondjuk teljesen hidegen hagynak a gépből kieső JPEG-ek, filmszimulációk, és a túlmisztifikált színek.

  • nozs23

    addikt

    válasz khron78 #62 üzenetére

    Megnézted a videót? Elmondja a srác is, hogy jobb a dinamika és az ISO is.
    Nem tudom miért kell ennek nekimenni? Mindkettőnek megvan a helye, közönsége.
    Senki nem mondja, hogy sz*r a Fuji, csak jobb képminőséget kapsz egy hasonló kategóriás FF géptől. Ennyi.

  • p_adam

    addikt

    válasz khron78 #62 üzenetére

    Egy két évvel korábbi gépről beszélünk amit 1-2 évvel a kiadása utána már meg lehetett szerezni közel olyan áron, mint amennyiért most megy. Az X-T2 hiába újabb, sokkal nyomottabb áron megy ahhoz képest, amennyiért újonnan ment. Használtan jó vétel, újonnan pénztemető annak, aki időnként szeret cserélgetni. A Fuji értékvesztése a m43 mellett a másik leggyengébb, ez az egyszerű igazság.
    Most már lehet ugyanannyiért FF gépet is lehet újonnan venni, videóban gyenge, de állóképekre teljesen jól megállja a helyét. Az akksi egyik gépnek sem az erőssége, de ebben sincs hátrányban. Persze a komment szekción el lehet szórakozni, árad belőlük az elvakultság meg az egymás igazolása, mindegy melyik irányba.
    A lényeget már leírtam, vitatkozni pontosan azért hiábavaló, mert mindenki a saját "világában" van és nem hajlandó elfogulatlanul nyilatkozni bármilyen ezzel kapcsolatos dologról, de az ellenvélemény nélküli hozzászólások csak még megtévesztőbb képet adnának, ezért tettem megjegyzést.

  • nozs23

    addikt

    válasz khron78 #64 üzenetére

    Én nem beszéltem az árról, de ha már ott vagyunk akkor a fényerős (1.2, 1.4) Fuji fixek szinte egy árban vannak az 1.4-es FF Sigma Artokkal. És igen, az 1.4 mindenhol 1.4, de azért azok a Sigmák mégis csak több mint kétszer annyi fényt engednek be. :) 1.8-as Sony fixek pedig olcsóbbak is. 2.8-os zoomok drágák Fuji-ra és Sony-ra még drágábbak a gyárik, de ott van például Tamron megfelelő még olcsóbban mint a Fujira. Tehát ez sem egy ilyen fekete-fehér történek. Adott esetben egy FF szett nem feltétlenül drágább.

    De ezt a vitát én itt befejeztem. Nincs azzal gond, ha te nem látod a különbséget, de ha beírod, hogy pénzt nem érő minimális különbség van, akkor mindig lesz rá reakció. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #31733248

    törölt tag

    válasz khron78 #54 üzenetére

    Az obinként változik, hogy melyik rendszernek jobb az ajánlata. A Fuji 16-50 és 18-55 alapzoomjai jobbak (és drágábbak) a Sony hasonló átfogású obijainál, ez egy percig nem kérdés. Viszont a Sony 18-135-öse sokkal könnyebb a Fujiénál (másfélszeres a súlykülönbség) és legalább olyan jó a képe. De van 18-105mm f4 is elektromos zoommal, belső fókusszal, aminek gyakorlatilag konkurenciája sincs. Ott vannak ugyanakkor a Fuji UWA zoomjai, amik verik a Sony egy szál 10-18-asát - de sokkal drágábbak is. A Sonyra viszont nagyon olcsó és jó a Sigma 16-30-56mm f1.4 sora, ahogy a FE 85mm f1.8 is telitalálat. Ja és a fókuszuk sem traktorhangú mászógép.

    A Fuji design (és kialakítás) megint olyan, hogy vagy bejön valakinek, vagy nem. Nekem nem. :N Ha bejönne, nem csak apámnak ajándékoztam volna Fujit, hanem magamnak is. A Fuji színek úgyszintén. Megértem azt, ha valaki nagyon szereti például a CC-t, számomra az egy beteg színvilág, nem tetszik, ez van.

    "szerintem ár-érték arányban nem annyival jobb a full frame"

    Ez megint irreleváns. Az ember nem feltétlenül az ár-érték arány alapján választ, az pedig megint csak nagyon különböző, hogy kinek mi mit ér meg.

    (#59) sheratan

    "Mondjuk olyan magabiztosan írod azt a Sigma sort, mintha nem két hete hozták volna ki, hanem évek óta elérhető lenne :D"

    A 30-assal kezdték a sort, azt 2016-ban hozták ki, 2017-ben a 16-ost, 2018-ban az 56-ost. Azért nem két hete volt egyik sem. :N

Új hozzászólás Aktív témák