Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    "Hiszen azért elég tré megoldás ez, és bár nem sokat értek az ilyen dolgokhoz, de nem bírom felfogni, hogy a francba nem képesek olyan lemeztípusokat vagy DVD-fejegységet kitalálni, amivel az egész WAREZ fogalom megszűnne. Legalábbis nem hinném, hogy bárki nekiállna otthon forrasztgatni.
    Az biztos, hogy valaki nagyon jól jár ezzel az egésszel."

    Eccerű: elsősorban a gyártók. (Aztán a kereskedők. Utána az áruszállítók. És így tovább.) Eszük ágában sincs változtatni a mai rendszeren.

    "És abban is biztos vagyok, ha a WAREZ mint olyan eltűnne, a PC-s piac komoly vetélytársa lenne a konzolosénak."

    Xbox360-on is van warez, mégis itt a legmagasabb az egy gépre eső játékeladás a nagykonzolok közül... Szerintem ha most hirtelen eltűnne a PC-n a warez, igen sokan átpártolnának konzolra (relatíve olcsó gép, garantáltan rendesen fut a game, általában nem is szutyok game, stb.)... Ettől aztán erősen visszaesne a komolyabb hardverek forgalma is, amitől felmennének az árak. Nem tudom, így hányan maradnának egyátalán.

    Fontos különbség, hogy a konzolos modell egy kicsit más, mint a PC-s. Mint tudjuk, előbbinél a gyártó (pontosabban a gyártást szervező) vállalja a veszteséges hw-forgalmazást, mert jóval többet kereshet a minden egyes (újonnan, legálisan) eladott játék után befolyó jogdíjakból. (Járulékos dolog, hogy a játékkészítőknek van ideje, és érdekük is rendesen megcsinálni a játékokat.) PC-n max. az van, hogy egyes gyártók néha megtámogatják 1-1, a hw-üket többé-kevésbé kihasználó, így annak eladásait segítő játék elkészítését.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák