Új hozzászólás Aktív témák

  • Dester31

    tag

    válasz muxi-muxi #116 üzenetére

    Megnéztem. 4K-n, mindent extreme/ultrára húzva a VRAM-használat megáll 7 GB körül.

    Amúgy egyetértek a cikkel, és ez az első cikk, ami kidomborítja a hátrányait is. Engem is zavart a millió rezgő, mozgó, felbukkanó "teljesítés", és hogy minden pillanatban történik valami, sőt, még akár egy drift vagy speed trap event közben is kidob a térképre automatikusan, ha épp összegyűlt annyi Accolade, hogy megnyitható egy újabb nagy event. Ez egyértelműen gyerekekre van szabva, akiket ma már mindenki tűzzel-vassal félt a kudarctól, ami nem feltétlen baj, még ha nem is értek egyet vele, de hát az üzlet az ilyen - ha sok a kudarc, leteszik a játékot és nem költenek pénzt plusz negatív lesz a visszhang. (Annak idején pont a nehéz játékok hoztak össze bennünket C64-en és a kezdeti PC-s időszakban, na de jó, abbahagyom a boomerkedést.) De legalább állítható lenne, mert idegbajt kapok, hogy a képernyő összes sarka tele van másodpercenként 2 értesítéssel, meg még középen is. Nem vagyok hajlamos epilepsziás rohamra, de ezt látva kicsit csodálkozom rajta.

    Ez már így túl sok. Nincs benne nehezen megszerezhető autó, nincs benne kihívás, max a nehézségi fokozat, de az meg mindenre érvényes és irreálisnak is érzem. Highly skilled fokozaton már bizony néha padlógázon se érem utol a többieket...

    A vezetés arcade, olyan, amilyen, de nagyon könnyen kezd el driftelni az autó kanyarban, akkor is, amikor nem kéne - és hát ilyenkor lassabb. Anno a NFS-eket is emiatt kezdtem megutálni.

    Ami még zavart: gáz+fék burnoutnál van, hogy áll az első kerék, miközben a kocsi lassan megy előre. Illetve néha akkor is megy előre, amikor rükvercben van már. Ezek eléggé nagy bakik a fejlesztők részéről, remélem javítják majd.

    Ami jó: a táj gyönyörű (4K, OLED tévén, 120Hz-en, minden Extreme-en és Ultrán), és nagyon hangulatos amúgy, még ha néhol megmosolyogtatóan valószerűtlen is. Nálam a picivel kevesebb több lett volna, de így is inkább pozitív az összbenyomásom a játékról.

    Akinek rosszak a textúrák: azokat maxra kell tolni, kész, pont. Extreme helyett Ultrán is borzasztóan néz ki mondjuk barn findnál a csűr ajtaja meg mellette a fal, mintha visszamentünk volna 2001-be.

    [ Szerkesztve ]

    Des

Új hozzászólás Aktív témák