Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NeoExDeath

    aktív tag

    Na tisztázzunk 1-2 dolgot :)

    A Final Fantasy 7 grafikailag akkor is nevetségesen nézett ki, amikor megjelent. Értem itt a kockakezű figurákat, az elnagyolt minimalista grafikai stílust. Ez nem azért volt mert nem volt jobb, valószínűleg koncepció, szóval ne gondolja senki hogy ennyire gáz volt akkoriban a grafika. Az 1-2 évvel később megjelenő 8. rész már nagyon jól nézett ki, életszerű karaktereket kapott. Viszont a 6. rész után hatalmas ugrás volt a Playstation és a 3D grafika.

    A történet baromi jó, nagyon kidolgozott, remek karakterek, máig talán a legjobb Final Fantasy, a grafika tényleg nem számít a hangulat mellett.

    Abban igazatok van, hogy játékmenetileg ma már nem állná meg a helyét, felgyorsultak a játékok. Hasonlítsátok össze mondjuk a Tomb Raider 1-et az Assassins Creed bármelyik részével, alapvetően 3d-s platformjáték mindkettő akció orientáltsággal. Ma már képtelen lennék TR szintű centizgetésre az ugrásoknál (mondjuk anno sem jött be :) ), a mai gamek gördülékenysége már hiányozna. Na kb. hasonló a helyzet a régebbi RPG-el is, de azért jó azok csak fejben kicsit máshogy kell hozzáállni.

    Írta itt valaki hogy 200 óra a végigjátszása, ez meg tök baromság. Kb. 50-60 óra alatt kényelmesen végig lehet játszani, kb. ennyi egy standard jrpg végigjátszási ideje. Persze hogyha az Emerald meg Ruby Weapon-t is le akarjátok gyakni, akkor fölmehet 100 óra fölé, de az ugye opcionális. Ja és az sem igaz hogy grindelni kell. A végigjátszás során nem kell elfutni a csatákból aztán annyi, nem emlékszem rá hogy a 7. részben különösebben kellett volna extra grindelni.

  • NeoExDeath

    aktív tag

    válasz oriic #39 üzenetére

    Igen, ezt írtam... Egy standard végigjátszásba szerintem a Ruby/Emerald Weapon nem tartozik bele, és csak azokhoz kell 100 óra felé grindelni. És ne feledkezzünk meg az Arany Chochobo kitenyésztéséről sem :) Egyébként milyen titok igényel 100 óra feletti végigjátszást? Az Omega Weapon, a Vincent féle vízesés, és Midgar kulcsa +10 órát se vesznek igénybe.
    Kb. 3-szor játszottam végig a játékot 99 környékén, egyszer a Barrett-es randit is összehoztem a Gold Saucer-ben de akkor is elég volt kb 60-70 óra max.

    Amúgy az sem igaz hogy manapség nem menőek a hosszú gamek, lásd Skyrim. Persze nem ilyenből van sok :)

Új hozzászólás Aktív témák