Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Volt-van egy Logitech G5 v2 egerem:

    Logitech G5 (V2) 2007. december 28. - 2015. augusztus 08.

    amit használtam 2007. december 28-tól kezdve (17 ezer Ft-ért vettem anno) ez év februárjáig bezárólag... A részletekbe nem mennék bele, de sajnos önhibámon kívül más által használva a kábele megtört és használat közben el-el vesztette a jelet.

    A linkelt bejegyzésemben lévő kábelt vissza cseréltem a gyárira amin a harisnyázást átvágtam.

    Az egér rendben is működött.

    Ám a görgője 2015. augusztus 08. után, azaz 5 év elteltével ismét tisztításért kiáltott. Megcsináltam, ahogy 5 évvel ezelőtt is. De most valami nem lett jó... kihagyott vagy egyáltalán nem görgőzött.

    Mondták, hogy az infraszenzor piszkolódott be vagy a forrasztásnál repedt-sérült meg... ennek már nem volt idegrendszerem utánajárni így vettem egy ilyen a cikkben lévő MX518-as egeret...

    Sajnos a két egér között nem csak korbeli különbség van, de pontosság és állíthatóság terén is van különbség a régi Logi G5 v2 javára... az egy komoly egér, ez a MX518 meg egy vicc ahhoz képest.

    Nekem ez a M518 csalódás és azt vártam, hogy legalább tudja azt amit a G5 tudott.

    A G5 még meg van, de nem tudom hová-kihez vihetném megcsináltatni a kábelét-kábeleit és magát a görgőt hogy ismét használhassam...

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Synthwave #17 üzenetére

    Kezdetben egy konyhai tömörfa ebédlőasztal volt a számítógépasztal és azon használtam az egeret bármiféle gond nélkül.

    Aztán egy általános iskolai atlaszon tettem bele a km-eket, ami idővel mind a két oldalán kikopott itt-ott és tavaly vettem egy egérpadot.

    Egyik egérről átváltva a másikra azonos körülmények esetén a szám fétistől eltérően a gyakorlatban a G5 sokkal pontosabb és így jobb változó mértékű DPI esetén is.

    A súlyáról-súlyozhatóságáról nem is beszélve. Továbbá 5 féle érzékenységi profilt tudok hozzá beállítani... ezzel szemben az MX518 semmi ilyesmit nem tud... full fapad.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Synthwave #25 üzenetére

    Kiakasztás alatt mit értesz?

    Jitter?
    Miben nyilvánul meg?

    Nekem nem volt bajom a G5 súlyával.
    Az MX518-nál viszont zavart sokáig hogy alig van súlya a G5 után.

    Görgőzésnél meg úgy zeng ez a MX518 mintha valami gagyi műanyag kínai vacak lenne.

    (#41) ktamas74 :

    Köszönöm a részletes leírást és a linkeket.

    Viszont esetemben a görgetést érzékelő résszel van a baj nem pedig magával a görgővel.

    A tisztításnál ahogy már régen is úgy most is 30%-os orvosi alkoholt használtam-használok.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák