Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz #32839680 #12 üzenetére

    Ha jó trónók harca stratégiával akarsz játszani, akkor jelenleg csak és kizárólag a Crusader Kings II Game of Thrones modja jöhet szóba! :K
    Van GoT mod a Medieval II-höz is, de ott a maga a játék nem nyújt megfelelő alapot egy Westeros-témájú modhoz (fapados diplomácia, nem megfelelő dinasztia menedzsment, stb.). Sajnos a CK2-ből teljesen hiányoznak a levezényelhető csaták, viszont cserébe átkozottul jó Westeros-élményt és egy nagyon kifinomult dinasztia- és feudalizmus-szimulációt kap az ember. A trónok harca világához sokkal jobban illik az a játék.

    Egyébként TW-ok tényleg a modoktól lesznek igazán élvezetesek... a Rome az Europa Barbarorum (történelemhű újraírás) és a Fourth Age (LotR) miatt játszható a mai napig, a Medieval II az Europa Barbarorum II miatt (EB átültetve M2TW alapra), az EmpireTW pedig a Darthmod miatt...
    Az alapjáték meg általában túlságosan arcade, az első RomeTW után csak sablon egységek voltak (minden nemzetnek ugyanaz, csak más skinnel/névvel), nem létező diplomácia, kémkedés...

    (#16) VinoRosso
    Mégis miért ekkora probléma ez? :F
    Szerintem a Total War cimke csak egy dolgot jelöl: grand strategy (for dummies ;] )... Azért merítettek eddig minden alkalommal történelmi korokból, mert ennek "alacsony" a licencdíja, valamint senkinek nem kell bemutatni a világot, háttértörténetet, a nagy többség gyorsan és könnyen belemerül
    A történelemhűséggel a széria egyébként eddig igen komolyan hadilábon állt... biztos van, aki a történelmi vonal miatt (is) szerette, de szerintem a többség inkább a látványos csaták miatt kattant rá, ami pedig ezzel a Warhammer-es váltással garantált lett, a Warhammer univerzumnak mindig is erőssége volt a látvány (és a gore...).
    Én is szeretem a Total War-okat, de még véletlenül sem az alapjátékok össze-vissza ferdített, butított "történelmi" világa miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák