Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bris #9 üzenetére

    "Én láttam hifi boltban ugyanazt a tartalmat futni egy Oleden és egy Qleden egymás melett. A Qled egyszerűen fakó volt."

    Valószínűleg nem megfelelő QLED-et néztél... :P ;]

    Komolyra fordítva...

    Divat szidni a Samsung-ot manapság, a QLED-t különösen, pedig racionálisan átgondolva ez egy bitang jó készülék.

    Ha volna 2 millió forintom egy televízióra (mondjuk havi netto 5 millió forintos fizetés :DDD ), akkor már nem volna. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Bris #49 üzenetére

    "Nyilvánvaló, hogy teljesen roggyant vagyok és nem tudom elolvasni sem a specifikációit, sem a teszteket, sem az árcédulát. "

    Khmmm.... remek dolog a jó humorérzék... :U

    "Ha valamit nem tudsz akkor kérdezz... "

    Köszönöm, a televíziókról tudom, amit tudnom kell.

    Ezek után: "Egyébként az Lg C8-as mellett döntöttem." nincsen hozzád kérdésem, mert tudok és értek mindent. :)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Ijk #56 üzenetére

    "Majd nézd meg egy 2,5-3m széles 2 milliós lesajnált FHD projektor vetített képét, utána meg nézd meg a 8k-s csodát, garantálom hogy a projektort választanád bármikor."

    Hát ebben én nem vagyok ennyire biztos! :N (És ahogyan látom, nem vagyok egyedül.)

    A projektor igazi előnye addig tart, amíg nem lesznek általánosan elterjedtek a ~70-80 col körüli és feletti képátlóval rendelkező tévé készülékek. (Egyébként 75 colos tévét már nem is annyira lehetetlen feladat megvásárolni manapság.)

    A jó minőségű felskálázó algoritmussal egy ilyen bazi nagy 8K tévén is jól néznek ki a Full HD és 4K tartalmak.

    Ráadásul már évek óta kapható 6K-8K fényképezőgép, kamera... Nem is elérhetetlen áron. Az azokkal készült felvételeket natív felbontásukban csodálhatja meg az alkotó az ilyen készüléken.

    A vetítő pedig nem képes olyan kontrasztot és fekete szintet produkálni, mint egy jó VA panel. Az OLED-ről nem is beszélve.

    Egyébként pedig mindenki használjon olyan készüléket, ami a számára a legszimpatikusabb, mert jelenleg még nem létezik (és talán soha nem is fog) "A" tökéletes készülék. ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák