Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    Mint ha ez a magyarázat lett volna anno 1151-v1 és 1151-v2 között is..
    Még is kapni kínai alaplapokat amikbe belemegy 6-tól a 9-generációig valamennyi cpu (amit az olcsó alaplap tápáramköre elbír). Még DDR3 verziók is vannak amik szintén minden cput "megesznek". Újabban H310C chipsettel mennek (C mint China only), régebben azonban H110 chipsetes lapok is voltak (amíg "csak" a 8. generáció volt az "új", bár most keresve utóbbiak már kikophattak).

    Vagyis, ott is hivatkoztak erre, hogy újabb verzió van (az Intel Management Engine-ből) az új lapokban ami "kell" (az extra táp mellett), még is itt is vannak páran módosított biosos Z170/270 alaplapokkal és 8. vagy 9. genes intelt használnak benne.

    De ezt eljátszani egy fél generációt megélő fejlesztésért :DDD ... bár az alaplapgyártók erre nem fognak "fújolni", nekik ez pénz, nem fognak mást mondani ha elég "legit" a kifogás, hogy X-Y józsinak ezt mondják.
    Persze, lehet most tényleg igazat mondanak, de rég ellőtték a hitelességüket (a 1200-as foglalatra váltás is lényegében csak "kifogás" volt lapcserére.. ha már régi chipsetet is tudtak használni ami akkor "új"-nak volt eladva.. most azt mondják még se volt az :DDD ).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz exedoc #9 üzenetére

    még azt mondanám "megszoktuk és rendben"... de ez most 1 generáció után jön, egy olyan platformhoz ami maximum fél évig lesz top házon belül is.
    Ezt szerintem még alaplapgyártók se nyelnék be ha nem lenne megoldható az egész egy "chipcserével" a régi lapot illetőleg (gigabyte már több v2 változatos alaplapot is tervez kiadni H410 helyett H470 chipsettel.. a névben a H410 jelzést megtartva... csak, hogy egyszerű legyen az élete a vásárlónak :DDD ).

    de ez most így lehúzás.. ráadásul szerintem még 1 hónappal ezelőtt is adtak el itt a "milyen gépet vegyek" topicban úgy B460as alaplapokat, hogy majd esetleg mehet bele rakétástó ha később úgy alakul.. hát nem. Persze csak "feltételes" módban "lehet belemegy majd", de akkor is. Intel azt mondta "nem", hát akkor nem.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz BORZE50 #12 üzenetére

    Sajnos az AMD processzorai most jóval MSRP árak felett mennek a korlátozott elérhetőség miatt. De mivel igény viszont lenne rájuk, mire elér a boltba sok helyen extra nyereséget pakol rá a szállítási láncban szereplő egyik-másik cég... Egyébként már tudni kéne venni 4000res sorozatú APUkat is desktop gépekbe.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Tigerclaw #14 üzenetére

    jelenleg nem tud gyártani eleget, még szép, hogy akkor a drágábbat veszi előre (ha tudja a selejt aránnyal mert sok a hibátlan chip).
    sajnos a Phenom éra óta a pénzünk is vagy a felét éri, így ami akkor "budget" jó vétel volt 45eFt-ért, az manapság inkább a 80-90eFt-os kategóriába esik).

    Ha javul a kapacitás a raktárakban, akkor az R3 modellek visszatér(het)nek. Sajnos nekem ez úgy tűnik, hogy az 5nm-en való gyártás beindulásáig nem fog megtörténni :( (annak a kezdete meg kb egyebe esik azzal, hogy 21H2-től van csak extra kapacitása AMD-nek TSMC-nél.. kb. akkor kezdhetik sorozatgyártani a zen4et)

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz arabus #17 üzenetére

    Azért 1/3. árnak nem nevezném ha új cuccokról beszélünk. (vagy beveszed ebbe a régi 2011 és 2011-3 Xeonok ár/teljesítmény arányát? akkor megvan az 1/3-mad ár, de az "nem fer" ... szerintem)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz arabus #29 üzenetére

    nagyon általánosan beszélsz, hogy jobb a 10400 mint "akár a 3900x ... ez azért nem így van. Egyes esetekben lehet jobb (pl. amire te használod játék), de én többet nyernék a 3900x-el mint a 10400-el, így valóban tudja is azt amit ígérnek mellé. hogy a JELENLEGI játékok nem használnak ki ilyen sok magot? az nem az AMD hibája, a CPU attól még tudja amit ígértek, sok terület van ahol a 10400 elbújhat mellette a sarokban ha a 3900X képességeit ki tudja valaki használni.
    Ez alapján úgy tűnik te nyúltál nagyon mellé. és rosszul mérted fel a saját igényeidet (bár lehet egy 5 év múlva játékban is megfordulnak az erőviszonyok a 2 CPUnál mert amíg 10400 "kifullad" a 3900X-ben még lehet tartalék mivel dupla annyi feldolgozóegysége van).

    De az én esetem: nekem jobb volt anno az FX mint bármilyen kortárs i5 (vagy kár i7) mert virtualizációra (is) használtam (munkához) és ahhoz jobbak voltak a valódi magok mint a kevesebb mag+HT. És most is a Xeon 2678v3 cpu-m és 10400 teljesítmény kb. azonos (bizonyos körülmények között), de 1 szálon az újabb intel lényegesen gyorsabb. Még is, nekem jobb a több szálra osztott Xeon mert ez az elosztás jobb virtuális géphez (simább terheléselosztást okoz). Játékban persze a Xeon jóval gyengébb (de az nem érdekel, annyit tud amennyi nekem kell, viszont a pénztárcám "meghálálja" 80eFt volt a CPU+alaplap+32GB ram együtt).

    Lényegében jó ha tudjuk az igényeinket és ahhoz képest vesszük a rendszert.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz #95462144 #39 üzenetére

    Csak az a baj, hogy az az extra sarc nem az amdhez kerül, hanem a kereskedőkhöz és nagykerekhez :( AMD ebből nem igazán lát semmit (max, annyit, hogy még így se tud mindenkinek szállítani és eleget gyártani, valószínű 2x ennyi CPU-t is el tudna adni ha volna kapacitása).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Chaser #52 üzenetére

    mondjuk a 10400(f) all core fix nélkül közel se fogja azokat az eredményeket hozni mint amit sok netes tesztben hoz z490 lapban... (így eléggé "átvágás" ez, hogy ha olcsó lappal veszed közel sincs meg az a teljesítmény és lehet egy R5 3600 lenyomja... játékban is, ha az a játék nem erősen intelre optimalizált).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák