Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SindaNarmo

    tag

    válasz arabus #29 üzenetére

    Abban igaza van, hogy akkor rossz lóra tettél, mivel ahogy elmondod a játékon van a hangsúly, abban meg akkor is jobb volt az Intel (jelenleg ha minden igaz nem, de a jelenlegi árakat már megbeszéltük).
    Szerintem a játék meg nem átlag felhasználás főleg nem azon a szinten ahol a memória sebességén rugózol.
    Átlag felhasználásra még a 2700 több mint elég

  • DraXoN

    addikt

    válasz arabus #29 üzenetére

    nagyon általánosan beszélsz, hogy jobb a 10400 mint "akár a 3900x ... ez azért nem így van. Egyes esetekben lehet jobb (pl. amire te használod játék), de én többet nyernék a 3900x-el mint a 10400-el, így valóban tudja is azt amit ígérnek mellé. hogy a JELENLEGI játékok nem használnak ki ilyen sok magot? az nem az AMD hibája, a CPU attól még tudja amit ígértek, sok terület van ahol a 10400 elbújhat mellette a sarokban ha a 3900X képességeit ki tudja valaki használni.
    Ez alapján úgy tűnik te nyúltál nagyon mellé. és rosszul mérted fel a saját igényeidet (bár lehet egy 5 év múlva játékban is megfordulnak az erőviszonyok a 2 CPUnál mert amíg 10400 "kifullad" a 3900X-ben még lehet tartalék mivel dupla annyi feldolgozóegysége van).

    De az én esetem: nekem jobb volt anno az FX mint bármilyen kortárs i5 (vagy kár i7) mert virtualizációra (is) használtam (munkához) és ahhoz jobbak voltak a valódi magok mint a kevesebb mag+HT. És most is a Xeon 2678v3 cpu-m és 10400 teljesítmény kb. azonos (bizonyos körülmények között), de 1 szálon az újabb intel lényegesen gyorsabb. Még is, nekem jobb a több szálra osztott Xeon mert ez az elosztás jobb virtuális géphez (simább terheléselosztást okoz). Játékban persze a Xeon jóval gyengébb (de az nem érdekel, annyit tud amennyi nekem kell, viszont a pénztárcám "meghálálja" 80eFt volt a CPU+alaplap+32GB ram együtt).

    Lényegében jó ha tudjuk az igényeinket és ahhoz képest vesszük a rendszert.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák