Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Abu85 #16 üzenetére

    Ha netán igaz lenne a pletyka, akkor hogy oldják meg a PS3 játékok futtatását az PS4-en, illetve hogy akadályozzák meg azt, hogy egy AMD-s PC-n némi törés után fusson a PS4-re írt játék?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • icons

    addikt

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    Annyi előnye lehetne mégiscsak, hogyha a PChez hasonló a hardver felépítése, akkor könnyebb portolni. De akkor meg gondolom ami a Cellen futott, az ezen nem fog (vagy valami szoftveres megoldással talán, valami wrapper-féleséggel, de az lassú lenne. De ezek számomra ismeretlen vizek már..). És persze az is kérdés, hogy a könnyen portolhatóság előny-e? Merthogy akkor az onlyPS4 címekből ugye kevesebb lesz (cserébe a PCs programozóknak könnyebb dolga lesz, amikor erre akarnak programozni, tehát esetleg meg fog jelenni olyan cím is erre , ami egyébként nem jelenne meg (nemtudom, ez probléma-e egyáltalán))

    (#15) Abu85: Nem vagyok nagy konzolos sem, de ha jól vettem észre, az nagyon fontos, hogy olyan hardverrel adják ki, ami megelőzi a korát Egy ideje a PCk már ehaladtak a jelenlegi konzol generáció mellett, és ez nyilván image romboló is, azon túl, hogy talán az eladások szempontjából sem kedvező, bár nem hiszem, hogy valakit ez meggyőzne a PC/eltántorítana a konzol oldalról. Pont ezért egy csúcs PCt verő hardverrel adták ki ezeket anno, így volt még pár évnyi plusz sebessség a konzolokban.
    Persze ha nem PCs architektúrát választanak, akkor vállalják azt is, hogy a piac közben másik irányba fog fejlődni, ezért a saját architektúrájuk egy zsákutcába fog vezetni. De PCs architektúrából meg gondolom nehéz lenne kihozni egy ömmagánál 2-4évnyivel erősebb rendszert.

  • Bici

    félisten

    válasz Abu85 #21 üzenetére

    Okés, értem.
    A kompatibilitást értem, de az OS PC-n futtatásának letiltása nekem kevésbé tűnik betonbiztosnak, mintha eleve más felépítésú CPU-ra lenne írva. A MAC OS is lazán elmegy PC-n amitóta X86-tal műxik a MAC.
    Szerintem kivitelezhető lesz a PS3 OS PC-n futtatása is, feltéve, ha nem lesznek olyan komoly hardveres változtatások a rendszerben, ami olyan erős sebességvisszaesést eredményezne PC-n, hogy nem is lesz érdemes foglalkozni vele.
    Persze, ez csak laikus megérzés, nem állítok semmit. :)

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák