Új hozzászólás Aktív témák

  • jbush

    tag

    válasz Bici #6 üzenetére

    Szerintem erősen benne van a pakliban a korábbi, elég üzembiztosan két-három év alatt megdöglő chipsethiba-széria is (A(64) x2 / Turion(64) x2 / Athlon II / Phenom II idejéből).
    Anno még az nV Go6100, AMD X1100/1200M, RS690M/780M/880M chipsetek idején a gyártók örültek, ha a(z FC-BGA underfill problem néven elhíresült) gyártási hibás chipsetek kibírták a garanciaidőt. Volt, hogy fél év alatt hatszor cseréltem garanciában lapot ugyanazon Dell M5010-ben (mikor megláttam az új lapot, hogy cserélve vagy golyózva van rajta a NB, már mondtam is a gazdinak, hogy örülök, ha egy hónapot kibír - három hét után megdöglött), de olyan is előfordult, hogy egy hónap alatt hat Probook 6555b érkezett javításra chipsethibával, és ugyanez elmondható az összes ilyen chipsettel szerelt Acer/PBell/eMachines, Asus, MSI gépről is, nemcsak a HP és a Dell masináiról (megjegyzem, az AMD GPU-i egészen a GCN megjelenéséig küzdöttek ezzel az apró gonddal). Én csak a Dell/HP garanciális eseteire voltam rálátással, de akkoriban, mikor ezek a gépek a végüket járták (különösen az M5010, abból vagy harminc-negyven darabom privátban is van bontásra - azóta!, és a nem sértetlen kasztnisokat már kivágtam, így is ennyi maradt), havonta volt egy csomó garos esetünk, mostanában meg csak egy-kettő (bár az Inspiron 5558 trehányul megtervezett eDP-kábel - elvezetéséről és az ebből fakadó hibákról is tudnék mesélni... de ez más tészta), ha bekerül.
    Szóval szerintem ezek a gépek elég nagy bukták voltak, és ez önmagában elég, hogy ne erőltessék az AMD-s vonalat.

Új hozzászólás Aktív témák