Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neck

    veterán

    válasz Freddy76 #3574 üzenetére

    Nekem ez a kedvencem. Szegény vőlegénynek nagyon rosszat tesz a látószög.
    Tipikusan olyan fotó, amit még telóval is jobban meglő az ember...

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Lassú Víz #3579 üzenetére

    A nagy számok törvénye alapján igen, de pl nálunk egyértelmű volt, hogy én választom a fotóst. :B Nem is bántuk meg. :D

    Hogy a témához is szóljak:

    Másik nagy hiba, amikor barátaink egy jó nevű műtermi fotóst kértek fel a nagy napot megörökíteni... Egyszerűen nincsenek rá felkészülve, teljesen más történet.

    Nem tudta, mikor hová álljon, egy vázzal jött, objektíveket cserélgetett. Az első hitvesi csók azért van meg, mert láttam kb 1 perccel "eksön előtt", hogy szerencsétlenkedik, így előkaptam a gépet (szerencsére pont egy egész jó fix volt rajta), és sikerült megörökíteni.

    Na meg 10-kor elaludt az egyik széken, onnantól az van meg, amit én fotóztam :D

    Pedig nem fotózni mentem az esküvőre, azért volt nálam a cucc, mert egy nagyon jó barátunk hozott drónt, csinált nekik videót, és megkért, hogy készítsek pár fotót róla, és a drónról promózni... Nem is szeretek esküvőn fotózni, azért fizetnek csilliót a profinak, hogy minden meglegyen. Én nem akarok egy képen sem rajta lenni a fényképezőgépen, vendégnek megyek általában.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz schawo #3619 üzenetére

    Nem is rossz üzletpolitika: megkapod 1 év és hosszas rimánkodás után, aztán örülsz neki úgy, ahogy van, egy rossz szavad nem lesz a képekre.

    Max ajánlani nem fogod senkinek.

    Ja igen, még egy vélemény: mivel kiderült, hogy nem volt adatvesztés, csak simán egy szemétláda volt, hogy ennyi időre eltűnt, ahelyett, hogy szólt volna, hogy gáz van, sokat fog késni a képekkel.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz belovary #3653 üzenetére

    Én a boros pontnál udvariasan elköszöntem volna, onnantól tudtam, hogy ebből jó nem fog kisülni. Sok ember ragadt bele abba, hogy ezért miért kellene fizetni, hiszen élhetsz a hobbidnak. Ez már nagyon off, de ugyanebbe vannak a számítógép újratelepítést kérők, ott is egy zacskó csipsz meg egy üdítő a "fizetség" az egész napod elbarmolásáért...

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz qnadam #3659 üzenetére

    Igen, tudom, szeretettel olvasom mindig :D

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz cOxeR #3664 üzenetére

    Egy ilyen méretű cégnél, mint a TV2, olyan nincs és nem is lehet, hogy "pont nincs bent a pénzügyes", "elfelejtünk utalni" és "nem találjuk a számlát".

    Külön pénzügyi osztály helyettesítéssel és mindennel, számlák iktatva és ellenőrizve, havi utalás 2x mindenkinek rendszerből küldve.

    Nagyobb cégeknél ez így működik, másképp nem is lehet, nyomonkövethetetlenné válik az egész. Illetve, megQr a könyvvizsgáló cég. :) Jó, mármint a normális világban, nem itt a bináris Magyarországon - de ez nem is ide való.

    Ne kezdjük el a fenti esetet normálisként elfogadni - nem az!
    Az embernek annyi lenne a dolga, hogy a megrendelést csatolva küldi a számlát, és legkésőbb a legközelebbi hóvégi vagy hóközi utalással ki van egyenlítve minden.

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz duni84 #3666 üzenetére

    Én is pont ezt tenném az összes céggel, amelyik ezt csinálja :R

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz cOxeR #3691 üzenetére

    Nekünk 60-100 ezer forint közötti összeget mondtak egy fotókönyvre. Azért álljon már meg a menet!
    Akkor inkább veszek egy tévét csak azért, hogy azon a fotók menjenek.

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz kacsyx #3697 üzenetére

    Pontosan ezt akartam mondani. Kizárt dolognak tartom, hogy ez egy (akár jómódú) magyar átlagember fizetésére van szabva. Nem mindenki akasztja tucatjával a milliókat.

    Roachy:
    Engem nem kell meggyőzni arról, hogy érdemes kinyomtatni egy fotókönyvet (bár a napviharos érvelésért ma már megérte felkelni :D) , egyszerűen felfoghatatlanul drága egy bizonyos szint felett, nettó lehúzás szaga van. Hidd el, ha 20-30 ezer forintért lehetne igényes könyvet nyomtatni, kinyomtattam volna mind a 4 szülőnek az esküvői albumunkat, és ez lehetett volna mondjuk egy csodálatos karácsonyi ajándék. Sajnos félmillióm nincs erre - abból inkább vettem egy A7III-at :) És nyilván minőségibb egy komoly fotókönyv, mint a CEWE, de azért nem 10x minőségibb szerintem.

    A CEWE érvelésed mondjuk nem értem:
    "Ugyanez egy már említett cewe fotókönyvről nem mondható el." Mi nem mondható el? Hogy elpusztítja a napvihar, vagy hogy 100 év múlva is lapozgathatom?

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

  • Neck

    veterán

    válasz Roachy #3699 üzenetére

    60-100 ezerért kutya közönséges, normálisan kinéző, szépen bekötött fotókönyvet akartak adni. Ezt szeretném 20-30 ezerért megvenni. Nem azért, hogy 100 év múlva lapozgathassam, (ugyanis akkor már maximum a dédunokám fogja ;] ) hanem csak simán emlékbe, illetve ajándéknak.

    Erre először ezt írod:

    "A 60-100 ezer még csak nem is kirívóan sok, az kb átlagár, egy már minőségibb, de extrák nélküli könyvért."
    Aztán meg ezt:
    "de ezeknek az albumoknak az ára a felhasznált anyagok, az extrák (valódi börkötés, dombornyomott valódi arany betűk, garancia, akár a lapszélek aranyozása, fém csatt, fa doboz stb...), az igényes és precíz kézimunka (könyv kötészet) miatt ilyen magas és mert teljesen egyedi szerkesztés, nem egy sémába illesztett tömegtermék."

    Nekem a lapszélek aranyozása, a bőrkötés, meg a fém csatt és fadoboz eléggé extra.
    Ezért mondjuk ki is adnék 60 ezret, magamnak :B

    A napvihart meg kérlek ne magyarázd meg jobban, majdnem ráköhögtem a sört a klaviatúrára. :D Tisztában vagyok vele, hogy nem egy tűzgolyó, sőt, azzal is, hogy egy átlag napvihar meg se kottyan semmilyen háztartásbeli elektronikai eszköznek. :)
    De nem is kell, mert én is vesztettem már adatot (nem napvihar miatt :DDD) és, mint mondottam, szeretnék is fotókönyvet, csak megfizethető áron.

    Tényleg nem kötözködni akartam, csak komolyan érdekel, hogy egy átlag fotókönyben mi kerül 60-100 ezer forintba.

    Szóval, ha valaki tud olyan szolgáltatót, aki:

    -Normális kötéssel (nem olyan, amit 3x kinyitok, és peregnek a lapok belőle)
    -Normális kemény borítóval
    -Normális átlag matt / fényes lapokkal

    csinál fotókönyvet 20-30 ezer körül, kérem írja meg (ha létezik)

    :R

    [ Szerkesztve ]

    An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

Új hozzászólás Aktív témák