Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Cancer #142 üzenetére

    Csatlakoznék az előttem szólókhoz, hogy nagy kár lenne kellemetlen perceket okoznod a párnak és legfőképpen magadnak is. Nem kell részletezni, hogy anyagi kár is keletkezhet (saját és még a párt is kárpótolni is kell, ahogy az előttem szólók - hivatásosok - is mondták), és nem utolsósorban becsületbelei ügy ez. Ha valamit elvállalunk akkor nem nagyon illik azt mondani, hogy "bocs..., ezt dobta a gép.". Ez meg végképp nem az az ipar. Nem egy esküvőn voltam és csak azt tudom mondani, hogy nagy felelőtlenség lenne belevágnod fényerős obik és csere cuccok nélkül. Ha a cserecuccot nem akarod elfogadni, mert még nem találkoztál azzal a jelenséggel, hogy ami elromolhat az el is romlik, a jó öreg Murphy. Akkor legalább azt lásd be, hogy a kit obik nem elég fényerősek egy templomi, de még akár egy relatív világos házasságkötőteremmel is megküzdhetsz velük. Ahol eddig a legkomolyabb felszerelést láttam ott egy raklap cuccal jelent meg a fotós. És itt nem túlzok. Úgy indult neki, hogy kapásból két váz volt a vállán egy FF 5D+24-70/2.8 és 16-35/2.8 váltva és egy APS-C 40D+17-55/2.8+580 EX II kombo. Egy hátizsák pót cuccal 400D, 30D, pótobik, vakuk és stb. A váltásába meg amit cserélgetett. Fixeket nem láttam nála de bármit kinéztem volna a srácból :) . Én mondom úgy nézett ki mint egy igaz serpa :D . Később jött egy srác aki cipelte a hátizsákot de az elején a házasságkötőerembe ide oda rakosgatta meg rábízta a rokonokra. Szerintem ezt a mennyiségű cuccot nem ő halmozta fel egyedül hanem valami cég alkalmazottja lehetett és onnan is hozhatott pár dolgot vagy valami ilyesmi. Emellett a képek is magáért beszéltek...
    A többin nem láttam ilyen felszerelést, mert tény nem kell a vérpro cucc de azért kell valami jó alap, szinte mindegyiken párba jöttek a fotósok, gondolom így be van biztosítva a pótcucc és megoszlik a teher is, viszont a pénz is.

  • Slowman

    aktív tag

    válasz *Ropi* #152 üzenetére

    Vagy még az az út is járható, hogy azt mondja, hogy nem mint hivatalos fotós részt vesz az esküvőn és mellette felkérnek egy rendes "mestert". Így csak arra kell vigyáznia, hogy a fotóst ne akadályozza a munkába. Ha tetszik az elkészült anyag, akkor tiszteletdíjat kér érte valami jelképesebb összeget. Ezzel gyakorlatra is szert tesz, belekóstolhat az "éles bevetés ízébe", és mellette csökken a kockázat probléma is. Esetleg a lagzira már csak ő megy stb. (nem is minden esetben szokott ott lenni a lakodalmon a felkért fotós, mert esetleg drága, vagy nem vállalja, vagy a párnak ott már megfelel a rokonok kompaktos emlékképei is.) De az tuti nem a legjobb, a "csak azért is megpróbálom..." hozzáállás.

  • Slowman

    aktív tag

    válasz *Ropi* #157 üzenetére

    Nekem olyan esküvői fotós kell aki azt a szintet hozza, hogy az esküvői fotóalbummal könnyebben megoldok bármilyen házassági problémát mint Oprah segítségével. ;] :DDD :)) Szóval tökéletesen tükrözze azt a hangulatot ami ott volt, szép és kreatív módon.

  • Slowman

    aktív tag

    válasz *Ropi* #159 üzenetére

    Még nincsen tervbe ilyesmi, de az biztos, hogy ezen nem fogok spórolni. Magán az esküvőn sem szeretnék spórolni. Nyilván ezt - a nem csekély összeget - meg kell teremteni, de így még könnyen jár a szám :D . Szvsz inkább kicsi de jó, mint nagy és spórolós és pénz számolós stb. Amúgy ettől függetlenül kíváncsi lennék pár általad is jónak gondolt képre amik publikusak. Nem sok munkádat láttam még, csak pár képet az egyik fórumtárs esküvőjéről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák