Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Real_Necro

    veterán

    válasz fulton #486 üzenetére

    Szerintem ha egy fotós megbízásból (azaz ellenértékért cserébe) fotóz, akkor már csak biztonsági szempontból sem mutat nyers képet senkinek. Egyrészt mint írtam azok nyers képek, nem látni rajtuk azt, amit a fotós ember előre megálmodott. Másrészt mi van akkor, ha óvatlanul a képek "kitörlődnek", vagy "elállítódik" a gép. Utána nem az az ember lesz felelősségre vonva, aki piszkálta, hanem a fotós, akitől várják a meghitt pillanatok papírra vetését... Nem mondhatja azt, hogy "bocs, valaki elállította a gépet"/"letörölték a képeket"... Jobb félni... szerintem. ;) Násznép meg mulasson, ne azzal foglalkozzon, hogy a megbízott emberek hogy végzik a munkájukat. Ha meg tényleg azzal foglalkozik, akkor laposodik a lagzis hangulat...

    „Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

  • *Ropi*

    félisten

    válasz fulton #486 üzenetére

    "...ha Nekem pl a fotós "elmesélné" hogy ő is hobbi szinten játszik szintin, és ilyen-olyan gépe van, megkérne hogy megnézheti -e a billentyűt, igen megengedném neki, megmutatnám ami érdekli. Valaki nem... ez teljesen magánjoga mindenkinek. Mi ilyenek vagyunk:)..."

    Van ám egy óriási nagy különbség: Te nyugodtan mutogathatod a keyboardot, mert fejből játszol (vagy a sequencerben / laptopban van elmentve az alap, azt nehezen tudja törölni a billentyűzet nyomkorászásával). :U Viszont a fotós gépében ott van a memóriakártyán ha nem is az egész anyag, de jó része (okos fotós ugye több kis kapacitású memóriakártyát használ az adatvesztés minimalizálása érdekében). Ha a kedves érdeklődő azt véletlenül vagy szándékosan letörli, akkor gond van...A fotós felelőssége a képanyag biztonságának a megóvása. Szerintem attól nem harakirizne a pár, ha 3 szólammal kevesebbel játszanád a számokat mint ha MIDI-s alap is lenne alattuk, viszont tutkóra lemennének hídba ha kiderülne, hogy a polgári képeit letörölte mondjuk a szőke, nagymellű virágárus lány (aki kezdő amatőr fotós és a gyorstalpaló fotós workshopon még nem tanították meg neki a kukás gomb jelentését). ;) Mondjuk cOxErRel az új vázaink már 2 memóriakártyára mentenek egyszerre, de akkor is...Én egy esetben adom más ember kezébe a gépemet: ha vagy az asszisztensem vagy a tanítványom (volt) és tudom, hogy tudja kezelni. :U

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák