Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz rodrigez #39 üzenetére

    Az AMD nem teheti meg, hogy hasonló árat kérjen hasonló teljesítményért, mert már tényleg csak a rajongói tábort tudja rávenni a vásárlásra...az meg nem elég a részvényeseknek. Piacot kell szereznie az Intel kárára és ehhez csak az árazás az egyetlen eszköze. Ne felejtsd el, hogy az Intel sosem hezitált, ha le kellett fizetnie, meg kellett zsarolnia a nagy és kiskereskedőket, OEM gyártókat. Ez ma sincs másképp. Ergo csak nagy árkülönbséggel tudja elérni az AMD, hogy elmozduljon a holtpontról. Én például a P100 óta csak AMD-re építek minden asztali gépem (mert őket próbálom támogatni az Intel monopóliumával szemben), de már akkora a különbség, hogy hacsak nem marad sokkal jobb az ár/teljesítmény aránya az AMD-nek, akkor Intelt veszek. Én továbbra is tartom azt, hogy a desktop processzor szegmensben 30% árkülönbség kell egyező teljesítmény esetén, hogy beindulhasson az AMD szekere. A szokásos vegetáláshoz persze elég kevesebb is, de az AMD neve lassan a ismeretlen lesz a consumer piacon...szóval a vegetálás már nem igazán opció. A részvényesek nagyon hamar eltűnnek, ha így lesz és csak akkor kerülnek elő újra, amikor csőd közelbe kerül a cég és közel a felvásárlás. Kína biztos azonnal kihasználná a lehetőséget.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • -FreaK-

    veterán

    válasz rodrigez #57 üzenetére

    Többen is félre értettétek szerintem amit írt..
    Nem abban reménykedik hogy így lesz (meg nem erről álmodik), hanem szerinte ez lenne szükséges ahhoz, hogy az AMD előre lépjen piaci részesedés, meg úgy általában ismeretség terén. Ezzel teljesen egyet értek én is amúgy, a stagnálás igazából egyenlő lehet nekik a buktával, masszívan előre kellene lépni a részesedésben.
    Ezt kellene csinálnia az AMD-nek szerintem is, de úgy gondolom nem ez a verzió lesz majd, hanem az, hogy ha elérik az Intel teljesítményét, akkor az árát is el fogják.

    Mondjuk akik ott ülnek biztos okosabbak/jobbak "közgazdaság sakkból" mint mi :)

Új hozzászólás Aktív témák