Új hozzászólás Aktív témák

  • Fred23

    nagyúr

    válasz doooo #48 üzenetére

    Én se vagyok híve a lehető legolcsóbbnak, viszont arról van szó, hogy rengeteg kínai termék már nem gagyi, valóban remek ár-érték aránya van, és vásárlói szempontból általában keveseket érdekel a jó ár-érték arány oka, illetve a kínai dömping későbbi hatásai. Pár perce rá is kérdeztem magamban, számomra mennyit érne az, hogy a szuper kínai helyett egy szuper nem-kínait vegyek valamivel drágábban; mennyi az a 'valamivel'? Nálam olyan 5% csak, ami valahol ciki, de hát ilyen smucig vagyok sajnos. Tehát 5% extrát vagyok hajlandó kifizetni maximum azért, hogy ne Kínát támogasam egy típusában és minőségében azonos termék esetén. Gondolom, 10% fölött már kevesen vannak, az ember alapvetően önző szerintem, és jól akar járni a mostban. Tisztelem azért azokat, akik drágábban mérik az ilyen kínai termékekre vonatkozó elveiket. :DDD Viszont számomra az azért tény, hogy a növekvő kínai befolyásnak olyan következményei lehetnek, amiket én nagyon nem szeretnék. Jobb a nyugati irány szerintem, az orosz és kínai pedig nem jó; de ez már nagyon OFF itt.

    A másik meg, hogy egy nagyobb multinacionális vállalat esetén Te most szedd össze netről, kikhez mennyi pénz mehet, hová kerül a cég profitja ilyen meg olyan részben... Mert tényleg lehet, hogy az egyik kínai vállalat termékének a megvétele jobban támogatja a diktatúrát, mint a másik kínai termék bezsákolása -de ki akar ebben ennyire elveszni?!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák